Зміни клімату спричинили 15 природних катаклізмів минулого року - вчені

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди часто страждають від того, що не враховують зміни клімату під час будівництва чи підготовки до негоди.

Глобальні зміни клімату на Землі стали причиною 15 природних катастроф, а також завдали збитків у 2,5 мільярда доларів через втрати в аграрному секторі. 

Такого висновку дійшли вчені Американського метеорологічного товариства, передає The Washington Post.

Зокрема зміни клімату призвели до серйозних посух на Великих рівнинах США та Канади, а також лісових пожеж, катастрофічних паводків у Бангладеш, рекордоно високих температур у Європі та Китаї, де загинули десятки людей. 

"Люди часто говорили про зміну клімату як про дуже складну проблему майбутнього - те, що відбудеться десь далеко і через багато років. Але урагани і пожежі, посуха... вони відбуваються з нами зараз, і ми стикаємося з новими ризиками того, як вони будуть впливати на нас у майбутньому", - сказав Джефф Розенфельд, один із дослідників.

Дані дослідників говорять, що такі екстремальні температури, які останніми роками фіксуються у Європі та на інших континентах, зараз утричі вірогідніші, ніж, наприклад, у 1950-х роках. Катастрофічні паводки і повені у Китаї та Бангладеш вдвічі вірогідніші. Засуха у Східній Африці, внаслідок якої шість мільйонів сомалійців переживали голод, спричинена підвищенням температури океану, що не могло статися без втручання людини. 

Проблемою є те, що люди часто не враховують кліматичні зміни під час будівництва і введення в експлуатацію об'єктів інфраструктури. Так, під час рекордних злив у Каліфорнії була переповнена і пошкоджена Орвілльська дамба. Також американці не були готові до урагану Харві, який набрав обертів і завдав величезних збитків через зміни клімату. 

ВідеоУнаслідок зміни клімату з обличчя Землі можуть зникнути назавжди трюфелі, банани і чай

Внаслідок змін клімату, які нині переживає Земля, деякі популярні продукти - під загрозою зникнення. Доведеться відвикати від бананів, чаю і делікатесних трюфелів. І це справжня кулінарна катастрофа. Останні дослідження показали, що спека, посуха, лісові пожежі, які винищують усе живе останнім часом, можуть виявитися фатальними для найдорожчих чорних трюфелів.

Унаслідок зміни клімату з обличчя Землі можуть зникнути назавжди трюфелі, банани і чай

Раніше науковці виявили, що у надра планети Земля просочується втричі більше води, ніж вважалося раніше. Це відбувається під час руху тектонічних плит. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції