Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Змушений обирати, хто житиме": італійський лікар розповів про роботу під час пандемії коронавірусу

Потреба обирати виникла через нестачу ліжок і кисневих пристроїв.

Італійський лікар, що працює в госпіталі Сан Карло Борромео в Мілані, розповів про те, як повинен щодня ухвалювати важке рішення, хто з пацієнтів залишиться жити.

Про це пише Metro.

33-річний лікар Мікеле Болдріні розповів про те, що ніколи не стикався з такими складними рішеннями так часто. Він не міг собі уявити, що у майбутньому смертельні випадки траплятимуться лише через брак ліжок і кисню. 

"Я все ще проводжу свої дні, вирішуючи, хто має право на інтенсивну терапію, кого відпустити і кого лікувати за допомогою проміжних пристроїв. Я діагностую щоденні двосторонні інтерстиціальні випадки пневмонії, які раніше я бачив лише чотири рази на рік", - поділився лікар.

Лікар Болдріні додав, що "у разі зростання кількості хворих через пандемію коронавірусу кількість кисневих пристроїв і ліжок буде вкрай малою - через брак необхідного обладнання станеться багато смертей". 

"Велику частину складають люди похилого віку з хронічними захворюваннями, такими як діабет або хвороби серця. Їхній стан швидко погіршується, і нам доводиться щодня вирішувати, чи вкладати ресурси в деяких з них, грунтуючись на прогнозі і загальних стартових умовах. Це означає відпускати людей, що є частиною нашої роботи, але це ніколи не було обумовлено браком пристроїв та ліжок", - зізнався Болдріні.

Він додав, що люди помирають на самоті, адже за протоколами вони можуть бачити своїх родичів тільки через електронні пристрої.

Медик також наголосив на тому, що рівень смертності дуже високий порівняно з попередніми аналогічними синдромами грипу з респіраторними ускладненнями. Covid-19 поширюється швидше, ніж сезонні віруси грипу.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції