Знайдено нові докази причетності Саудівської Аравії до терактів в США

Спроби притягнути до суду Саудівську Аравію та її лідерів продовжуються вже декілька років.

У розпорядження адвокатів жертв терактів в Нью-Йорку 11 вересня 2001 року потрапили докази значної фінансової підтримки, яку надавали члени королівської сім'ї Саудівської Аравії "Аль-Каїді" та іншим терористичним організаціям.

Частину секретних документів американської розвідки і міністерства фінансів США адвокати передали редакції The New York Times.

Повідомлення про нові свідчення зв'язків саудівської правлячої верхівки з терористами поступило напередодні розгляду у Верховному суді США позову, який поданий від імені 7630 постраждалих і членів сімей загиблих при терактах 2001 року.

Суд повинен вирішити, чи буде розпочато процес проти Саудівської Аравії за звинуваченням в причетності до організації терактів. Спроби притягнути до суду Саудівську Аравію та її лідерів продовжуються вже декілька років.

Раніше два федеральні суди і Апеляційний суд США відмовилися порушити проти лідерів суверенної держави процес на території США.

Адвокати саудівської сторони, що беруть участь в справі, всі звинувачення в адресу своїх клієнтів заперечують. На їх сторону стало також міністерство юстиції США, яке заявило, що закон від 1976 року про імунітет суверенної держави не дає можливості порушити справу.

Крім того, представники міністерства заявили, що процес може завдати істотної шкоди політичним і економічним відносинам між двома країнами. Мін'юст США добився, щоб що деякі документи, які потрапили до адвокатів раніше, були знищені.

Водночас на зустрічі з родичами жертв і що постраждали від терактів 11 вересня в лютому 2009 року президент США Барак Обама пообіцяв їм сприяння уряду. Тоді, зокрема, йшлося про розсекречення 28-сторінкової закритої частини доповіді Конгресу за наслідками розслідування терактів. Проте з тих пір ніяких реальних дій в цьому напрямі зроблено не було.

The New York Times відзначає, що американська адміністрація в цій справі стоїть перед дуже складною дилемою: Саудівська Аравія є одним з ключових як політичних, так і економічних партнерів США на Близькому Сході. Погіршення відносин з нею в період такої складної ситуації в Афганістані, Іраку і Ірані, а також в розпал світової економічної кризи, може мати непередбачувані наслідки.

Раніше в США вже були опубліковані заяви свідків і повідомлення розвідслужб різних країн про переклади саудівськими добродійними фондами багатомільйонних засобів різним терористичним організаціям в Боснії, Пакистані, Афганістані та інших країнах в період з кінця 1990-х по 2006 роки.

Патронували діяльність цих фондів високопоставлені члени королівської сім'ї Саудівської Аравії, а серед одержувачів засобів був навіть рух "Талібан", з яким США і їх союзники ведуть війну в Афганістані.

Читайте також:

Нью-йоркські терористи звинуватили ФБР у брехні

Іран звинуватив США в організації теракту в мечеті

Американським школярам на уроці запропонували спланувати теракт

США виступають за створення палестинської держави

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: