Знайдена голова Генріха IV

Французькі вчені індентифікували рештки французького короля Генріха IV, які два століття після розорення королівської каплиці переходили з рук в руки приватних колекціонерів.

Франція знову здобула важливу історичну реліквію - вчені довели, що муміфікована голова чоловіка, що зберігалася в приватній колекції, належить королю Генріху IV.

Вона вважалася загубленою після того, як в 1793 році, за часів Великої французької революції, могили королів в абатстві Сен-Дені під Парижем були розкриті, а їх прах знищений за наказом нової влади. Однак хтось із присутніх при оскверненні могили відділив від набальзамованого тіла Генріха IV його голову і забрав собі у вигляді сувеніру. Сліди реліквії були загублені в ХІХ столітті, однак в 1919 році на один з аукціонів було виставлено муміфікована голова, за твердженням власників, що належала королю Генріху. Її придбав за три франки один антиквар, він намагався передати голову в музей Лувру, однак дирекція відмовилася приймати її, вважаючи, що достовірність реліквії не доведена. У середині ХХ століття голова знову була продана і з того часу зберігається в приватній колекції.

Французький історик Жан-П'єр Бабеля домовився з власником реліквії про те, що він надасть її для експертизи. Вчені за допомогою комп'ютера відновили портрет людини, якій належав череп, фізичні характеристики голови повністю співпали з портретами Генріха IV з його посмертною маскою.

За словами Жака Перо, голови товариства з вивчення історії епохи Генріха IV, голова монарха буде перепоховано в його усипальниці в абатстві Сен-Дені.

Читайте також:

Нідерланди віддадуть Гані голову короля

Британські вчені знайшли легендарний Круглий стіл короля Артура

В Італії вчені виявили рештки Караваджо

Експертиза: знайдені на Уралі рештки належать Миколі ІІ

ВідеоЗнайдена голова Генріха IV

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: