Знайдено найдавніший документ в історії Єрусалима

На ділянці між південною стіною єрусалимського Старого міста і Містом Давида виявили фрагмент клинописної таблички, яка виявилася найдавнішим письмовим пам'ятником, знайденим в Єрусалимі.

Група ізраїльських археологів на чолі з Ейлат Мазар, яка веде розкопки на ділянці між південною стіною єрусалимського Старого міста і Містом Давида, виявила фрагмент клинописної таблички, яка виявилася найдавнішим письмовим пам'ятником, знайденим в Єрусалимі. Знахідка датується XIV століттям до нашої ери.

Уламок таблички дуже малий (2,8 х 2 х 1 сантиметр), а фрагмент тексту аккадським клинописом не дозволяє судити про зміст документа: збереглися лише слова "ти", "ти був", "їх", "робити" і "пізніше" . Однак Ейлат Мазар і її колеги (зокрема, ассіролог Уейн Горовиць з єрусалимського Єврейського університету) стверджують, що цей уламок свідчить про велику значущість Єрусалиму вже в XIV столітті до нашої ери, ще до його завоювання царем Давидом.

Горовиць вказує на чудову якість таблички і нанесеного на неї напису. На його думку, її виготовив писар дуже високого класу, які бували тільки при царських дворах. Учений припустив, що табличка була посланням єрусалимського царя єгипетському фараону.

Ейлат Мазар відома, крім усього іншого, своїми твердженнями про те, що Єрусалим був одним з найважливіших міст світу вже в найглибшій стародавності. Багато її колег вважають, що вона надто буквально розуміє перекази Третьої книги Царств та інших біблійних книг, живопису велич Єрусалиму. Ця група фахівців схильна вважати найдавніший Єрусалим максимум регіональним центром, а біблійні перекази про могутність і міжнародний авторитет його правителів (зокрема, царів Соломона і Давида) - сильно перебільшеними.

Зокрема, багато фахівців скептично сприйняли повідомлення Ейлат Мазар, що їй із колегами вдалося виявити стіну, побудовану 3000 років тому царем Давидом. Датування стіни і висновки Мазар про достовірність оповіді Третьої книги Царств про зміцнення Міста Давида її опоненти визнали дуже поспішними.

Читайте також:

Ізраїльське командування звинуватили у серйозних помилках при штурмі "Флотилії свободи"

Судно з "Флотилії свободи" знову прямує до Гази

Ізраїль вперше видав Україні свого громадянина, підозрюваного у злочині

ВідеоЗнайдено найдавніший документ в історії Єрусалима

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: