Знайдено секретні документи про зв'язок ЦРУ з лівійською розвідкою

Знайдені документи показують наскільки тісним був зв’язок ЦРУ з лівійською розвідкою. З документів також випливає, що США відправляли у Лівію на допити осіб, причетних до тероризму.

Документи, знайдені в занедбаному офісі лівійської розвідки, проливають світло на нові подробиці тісної співпраці ЦРУ з лівійською розвідслужбою, пишуть західні ЗМІ.

Особливо це стосується припущення, що американці, принаймні, вісім разів посилали підозрюваних у причетності до тероризму осіб для допитів у Лівію, незважаючи на те, що остання має репутацію країни, де катують ув'язнених, пише New York Times.

Документи, про які йде мова в публікації, були знайдені в п'ятницю, 2 вересня, журналістами і співробітниками правозахисної організації Human Rights Watch, повідомляє видання.

Західні розвідслужби почали співпрацювати з Лівією після того, як вона відмовилася від програми створення зброї масового знищення в 2004 році.

Однак документи, знайдені після захоплення Тріполі противниками режиму Муаммар Каддафі, показали, наскільки тісною була це співпраця з ЦРУ США і британської МІ-6 (MI-6).

Згідно з деякими з цих документів, відзначає New York Times, британська розвідка навіть хотіла прослуховувати телефони для лівійців, а виступ лівійського лідера Муамара Каддафі про відмову від ЗМЗ було написано американцем.

Щонайменше, три документа були англійською мовою - один з поміткою ЦРУ і два марковані МІ-6. Решта містили записи на арабській мові.

Видання відзначає, що поки неможливо перевірити справжність документів, жоден з них не віддрукований на офіційному бланку. Однак за змістом вони схожі з тим, що вже було відомо про передачу американцями підозрюваних на допити за кордон.

Представник ЦРУ Дженіфер Янгблад відмовилася прокоментувати знахідку, але газета наводить такі її слова: "Нічого дивного, що Центральне розвідувальне управління співпрацює з іноземними урядами, щоб допомогти захистити нашу країну від тероризму та інших смертельних погроз".

Зазначимо, документи відносяться до періоду з 2002 по 2007 роки, особливо до кінця 2003 року, коли Організацію зовнішньої розвідки Лівії очолював Мусса Куссі, що був до недавнього часу міністром закордонних справ цієї країни.

Раніше командувач військами супротивників Муамара Каддафі в Лівії Абдулхакім Бельхадж, якого підозрюють у зв'язках з "Аль-Каїдою", розповів про те, що його катували співробітники ЦРУ.

Читайте також:

Каддафі закликав прихильників підпалити Лівію

Національна перехідна рада Лівії з'ясувала, де перебуває Каддафі

Росія хоче відправити у Лівію своїх військових

Каддафі закликав лівійські племена продовжувати боротьбу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: