Знайдено схованки екс-президента Тунісу: мільйони доларів роздадуть бідним

Всі знайдені гроші та коштовності, можливо, будуть передані на потреби туніського народу. Йдеться про "мільйони доларів і євро, алмазні і золоті намиста".

У схованках колишнього президента Тунісу Зін аль-Абідін Бен Алі, який спішно покинув країну на тлі масових заворушень, були знайдені діаманти, золото і пачки готівки. Бен Алі ховав свої скарби в бібліотеці на території палацу.

Точна вартість усіх коштовностей поки невідома, проте йдеться про "мільйони доларів і євро, алмазні і золоті намиста". Можливо, що всі ці гроші будуть передані на потреби туніського народу.

Нагадаємо, 4 лютого Євросоюз прийняв рішення заморозити на своїй території активи і банківські авуари 46-ти найближчих родичів колишнього президента Тунісу Зін аль-Абідін Бен Алі і його дружини Лейли Трабелсі.

Раніше низка країн ЄС в односторонньому порядку заморозили рахунки бен Алі і його дружини. Зараз прийнято єдине і обов'язкове для всіх країн ЄС рішення, а також розширено список осіб, які підпадають під ці обмежувальні заходи.

Нагадаємо, 31 січня ЄС заморозив банківські вклади екс-президента Тунісу Зін аль-Абідін Бен Алі і його дружини.

Тоді ж Євросоюз почав вивчати наданий перехідним урядом Тунісу "чорний список" сподвижників бен Алі, банківські авуари яких у Європі також можуть бути заморожені.

Одночасно ЄС підтвердив свій намір продовжувати переговори з Тунісом про надання цій країні статусу найбільшого торгового сприяння, а також пообіцяв забезпечити перехідному уряду "допомогу в проведенні вільних демократичних виборів".

14 січня 2011 в Тунісі відбувся державний переворот. Президент Тунісу втік з країни. Після втечі президента верховна влада в країні спочатку перейшла до прем'єр-міністра Ганнуші, а днем пізніше, 15 січня, до присяги в якості тимчасового виконуючого обов'язки глави держави був приведений спікер парламенту Фуад Мебаза.

Міністри, які були членами Демократичного конституційного об'єднання, очолюваного скинутим президентом Зіном ель-Абідін Бен Алі, покинули ряди цієї партії. Раніше повідомлялося, що Бен Алі виявив бажання повернутися, проте в телефонній розмові з ним прем'єр Мухаммед Ганнуші заявив, що про це мови бути не може.

Читайте також:

Екс-президент Тунісу впав у кому

Президенту Тунісу і півсотні його соратникам остаточно "обмежили свободу"

У поваленого президента Тунісу відібрали особистий літак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: