Зниклого безвісти російського активіста знайшли у СІЗО Брянська, де йому шиють справу про екстремізм

Зниклого безвісти російського активіста знайшли у СІЗО Брянська, де йому шиють справу про екстремізм

Фото: ТСН.ua

За словами матері Дениса Бахолдіна, під час затримання його прикували наручниками до батареї і били по ногах і голові, вимагаючи зізнатися, що він входить до організації "Правий сектор".

Московського активіста, 36-річного Дениса Бахолдіна, який виїхав в Україну через політичне переслідування, через три місяці знайшли у СІЗО Брянська.

Як повідомляв ОВС-Інфо з посиланням на матір активіста, її син після затримання піддавався тортурам.

У березні 2017 року, Бахолдін, який переїхав до Києва, перестав виходити на зв'язок зі своїми товаришами. Пізніше з'ясувалося, що 17 березня його мати Надія Бахолдіна отримала офіційне повідомлення про те, що її сина затримали "під час спроби нелегально перейти російсько-український кордон".

Фото: Олена Глушко facebook

У кінці травня співробітники ФСБ провели обшук у московській квартирі матері активіста, і вилучили жорсткий диск її комп'ютера. Вона розповіла, що ніяких речей сина в будинку не було. Після обшуку Бахолдіній повідомили, де перебуває її син, і надали тривале побачення, яке відбулося 5 червня.

Після побачення з сином у СІЗО, Бахолдіна розповіла, що Дениса після затримання на 12 годин прикували наручниками до батареї і били по ногах і голові, вимагаючи зізнатися, що він входить до організації "Правий сектор". Після побиття його повезли до відділення СКР в наручниках і з зимовою курткою на голові. Дорогою він знепритомнів і ледь не задихнувся.

Росіянин Денис Бахолдін емігрував до України в кінці 2014 року. У Москві він брав участь у багатьох антивоєнних пікетах і щомісячних акціях на підтримку політув'язнених, він виступав проти політики Кремля і відкрито підтримував Україну.

У березні 2014 року активіста засудили до 10 діб арешту за участь у антивоєнному сході біля Міноборони.

Перед початком слухань затриманих активістів довго тримали в неопалюваних автозаках близько Пресненського суду Москви.

Всього на антивоєнному зібранні у Міноборони були затримані 43 активісти. Один із них вийшов на площу з плакатом "Військовий злочинець Путін буде страчений". Поліцейські в мегафон оголошували, що акція незаконна і вимагали розійтися. Учасники акції встигли випустити два десятки білих голубів, після чого всіх затримали.

У жовтні 2014 року, в Москві Бахолдіна затримали, за те, що активіст у масці Володимира Путіна, смугастій робі і з табличкою "Військовий злочинець" на грудях прогулювався Манежною площею.

Спочатку активісту збиралися висунути звинувачення за статтею 20.2 "Порушення порядку проведення публічних заходів". Але згодом його відпустили без оформлення протоколу.

Акція була приурочена до дня народження Путіна – 7 жовтня йому виповнилося 62 роки.

Також Бахолдін не раз піддавався нападам прокремлівських провокаторів.

ТСН.uа зв'язався з адвокатом Міжнародної правозахисної групи "Агора" Світланою Сидоркіною, яка розповіла подробиці затримання і за якою статтею порушено справу проти активіста.

"Справу було порушено після його затримання. Просто, оскільки слідчий мені процесуальні документи не видав, припускаю, що справа його була порушена 9-10 березня по статті 282.1 КК РФ "Участь у екстремістському співтоваристві", – розповіла вона.

Сидоркіна також зазначила, що за словами Дениса, йому обрали запобіжний захід взяття під варту. 5 травня йому подовжили термін утримання під вартою до вересня. Весь цей час він перебуватиме в СІЗО Брянська.

"І я знаю зі слів самого Дениса і зі слова слідчого, що стосовно нього збираються проводити психолого-психіатричну експертизу і з цією метою його збираються депортувати до Москви, але поки про будь-які інші заходи мені нічого невідомо", – говорить адвокат.

За її словами, Бахолдін, за "тюремними мірками" почувається нормально.

"Я багато де була в СІЗО та колоніях і на мене дуже хороше враження справив цей СІЗО. Там чисто, є дисципліна, там немає жодних необґрунтованих претензій. Загалом ніяких проблем у нього з утримання в СІЗО немає, ні з адміністрацією, ні з сусідами по камері нічого такого немає. У цьому плані все нормально", – розповіла адвокат.

Фото: Олена Глушко facebook

Також Сидоркіна підтвердила слова матері Дениса Надії Миколаївни про побиття її сина.

"Його дійсно побили, коли затримали. Але цим діям він мені докладних пояснень не дав і ці всі дії і факти будуть оскаржуватися, які застосовувалися щодо нього. Його били по голові книгами, зв'язкою ключів по колінах били, приковували до батареї. Ось такі речі були. Але це все під час затримання. Але це не з співробітниками СІЗО, з ними там все нормально. Жодних проблем немає. Це тільки ті, хто його затримав і привіз", – додала вона.

У зв'язку з цим лікаря не викликали, оскільки у нього не було ніяких видимих тілесних ушкоджень: "Я зі своєї практики знаю, що не фіксуються у зовнішньому вигляді такі тілесні ушкодження, незважаючи на їхнє спричинення", зазначила адвокат.

Сидоркіна вважає, що перший розгляд справи в суді відбудеться тільки в жовтні, коли буде проведена експертиза.

Про яку саме екстремістську організацію йдеться, Сидоркіна не сказала. Але раніше мати Надія Бахолдіна говорила, що з її сина намагалися вибити свідчення про те, що він входить до "Правого сектору", який визнаний в Росії забороненим та екстремістським.

"Ні, я не знаю в участі якої екстремістської організації його звинувачують, тому що, я не бачила офіційних документів. Денис каже, що він принципово від усього відмовлявся і навіть документи не читав. Про "Правий сектор" він мені абсолютно нічого не говорив. Він сказав, що ігнорував абсолютно все, що з ним слідство проводило", – сказала адвокат.

За словами активістки Олени Глушко, поки що загрози для здоров'я і життя Дениса в Брянському СІЗО немає, але виникали конфлікти з сусідами по камері, після чого його перевели до двомісної камери.

"У нього були конфлікти з сусідами по камері, на ґрунті того, що не збігалися політичні погляди. І в зв'язку з цим його перевели до двомісної камери. Конфлікт був фізичний. В іншому, я так розумію, що все нормально. У нього була очна ставка. Але, поки ми нічого не знаємо", – розповіла активістка.

З приводу психологічної експертизи, на яку повинні відправити Бахолдіна, це через те, що Денис мовчить, не дає ніяких слідчих показань і нічого не підписує.

"Ну і щоб на нього натиснути і домогтися свідчень, слідчі використовують усі методи", – зазначила вона.

Активістка також повідомила, що при затриманні з Дениса намагалися вибити свідчення.

"Чому "Правий сектор"? – Тому що, в Росії вона вважається екстремістською і звичайно ж, це єдине, де може перебувати людина, яка підтримує Україну", – додала вона.

Повʼязані теми:

Наступна публікація