Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Знищені будинки та сірчистий газ: мешканці Гаваїв страждають від наслідків виверження вулкану

Уже евакуйовано близько 2 тис. жителів.

Висока концентрація сірчистого газу та вулканічного попелу в повітрі внаслідок виверження вулкану Кілауеа в американському штаті Гаваї створює проблеми для жителів острова, які досі перебувають в готовності до масштабної евакуації.

Про це пише Reuters.

"Обвали й вибухи в вівторок на вершині гавайського вулкану Кілауеа підняли попіл у повітря, внаслідок чого місцеві мешканці вперше за 12 днів виверження отримали текстові повідомлення з попередженнями від влади округу", - йдеться у повідомленні.

Через небезпечну концентрацію сірчистого газу та інші викиди місцева влада закликала жителів залишатися в приміщеннях або взагалі виїхати з території, якій загрожує стихія. У вівторок на вулкані Кілауеа відкрилася вже 20-та за ліком тріщина, через яку виривається лава й газ.

Фотогалерея Лавові "бомби" та випалена земля. Як виглядають Гаваї після потужного виверження вулкана (17 фото)

Від виверження лави постраждав здебільшого регіон Пуна, де стихія знищила 37 будинків та сільськогосподарські угіддя. Поки що немає повідомлень про жертви чи серйозні травмування серед населення.

За інформацією місцевої влади, вже евакуйовано близько 2 тис. жителів у східному районі. В готовності до евакуації перебуває район Кау американського острівного штату Гаваї.

ВідеоЧерез виверження вулкану на Гаваях земна кора тріщить по швах

Через виверження вулкану на Гаваях земна кора покрилася тріщинами, в яких кипить лава, а подекуди - навіть вивергається назовні. Найбільшу - довжиною триста метрів - сейсмологи зафіксували напередодні. З нового розламу, який став вже 18, періодично викидає розпечене каміння.

Через виверження вулкану на Гаваях земна кора тріщить по швах

Як повідомлялося раніше, на гавайському Великому острові біля міста Пахоа активізувалось виверження вулкана Кілауеа. На острові оголосили надзвичайний стан. 

13 травня, на Гаваях внаслідок чергового виверження  утворився новий 300-метровий розлам, з якого продовжує вивергатись лава. Загалом Геологічна служба США повідомляє про майже 20 активних тріщин

Залиште свій коментар

Вибір редакції