"Золоту акцію" на виборах у Польщі отримали ліві сили

На виборах президента ЦВК Польщі порахувала голоси за 22 години. У другий тур вийшли Броніслав Коморовський і Ярослав Качинський, а почесне третє місце посів представник лівих сил Гжегож Напєральський.

Центральна виборча комісія Польщі оголосила результати першого туру виборів президента. Обрати главу держави поляки так і не змогли – до другого туру, призначеного на 4 липня, пройшли голова парламенту Броніслав Коморовський і брат-близнюк загиблого президента Ярослав Качинський.

Місцевій ЦВК знадобилося лише 22 години, щоби порахувати голоси з усіх 25 тисяч виборчих дільниць - це разом з усіма офіційними документами і мокрими печатками. Власне результати виборів оглядачі називають несподіваними – Броніслав Коморовський набрав трохи більше 42% голосів, Ярослав Качинський - понад 37%. Відрив між ними менше 5%, хоча соцопитування напередодні виборів пророкували Коморовському відрив у 10-15%, і його штаб розраховував на перемогу вже в першому турі.

Традиційно в таких випадках увага прикута до кандидата, який прийшов третім. Це Гжегож Напєральський із Союзу лівих демократів, у якого майже 14%. І Качинський і Коморовський, які публічно посварилися через питання приватної медицини, у своїх виступах уже згадали його прізвище.

"Я дякую кандидатові, який посів третє місце, за пропозицію зорганізувати круглий стіл щодо системи охорони здоров'я", - зазначив лідер партії "Право і Справедливість" Ярослав Качинський.

"Кандидат, який посів третє місце, дістав дуже добрі результати. Лівиця довела, що присутня на нашій політичній сцені", - зазначив, зі свого боку, кандидат від Громадської Платформи Броніслав Коморовський.

Польща продемонструвала традиційно низьку явку виборців - менше 55% прийшли на дільниці. Щодо прогнозів на другий тур - соціологи віддають 20-відсоткову перевагу Коморовському. Але Качинський уже довів, що його виборці здатні на несподіванки.

Нагадаємо, дострокові президентські вибори в Польщі були призначені у зв'язку з трагічною загибеллю глави держави Леха Качинського в авіакатастрофі під Смоленськом.

Читайте також:

У другий тур виборів президента Польщі вийшли Коморовський і Качинський

Вибори в Польщі: Коморовський святкує перемогу

Польща відправить на місце катастрофи літака Качинського археологів

Туск закликав поляків не голосувати за Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: