"Золоту акцію" на виборах у Польщі отримали ліві сили

На виборах президента ЦВК Польщі порахувала голоси за 22 години. У другий тур вийшли Броніслав Коморовський і Ярослав Качинський, а почесне третє місце посів представник лівих сил Гжегож Напєральський.

Центральна виборча комісія Польщі оголосила результати першого туру виборів президента. Обрати главу держави поляки так і не змогли – до другого туру, призначеного на 4 липня, пройшли голова парламенту Броніслав Коморовський і брат-близнюк загиблого президента Ярослав Качинський.

Місцевій ЦВК знадобилося лише 22 години, щоби порахувати голоси з усіх 25 тисяч виборчих дільниць - це разом з усіма офіційними документами і мокрими печатками. Власне результати виборів оглядачі називають несподіваними – Броніслав Коморовський набрав трохи більше 42% голосів, Ярослав Качинський - понад 37%. Відрив між ними менше 5%, хоча соцопитування напередодні виборів пророкували Коморовському відрив у 10-15%, і його штаб розраховував на перемогу вже в першому турі.

Традиційно в таких випадках увага прикута до кандидата, який прийшов третім. Це Гжегож Напєральський із Союзу лівих демократів, у якого майже 14%. І Качинський і Коморовський, які публічно посварилися через питання приватної медицини, у своїх виступах уже згадали його прізвище.

"Я дякую кандидатові, який посів третє місце, за пропозицію зорганізувати круглий стіл щодо системи охорони здоров'я", - зазначив лідер партії "Право і Справедливість" Ярослав Качинський.

"Кандидат, який посів третє місце, дістав дуже добрі результати. Лівиця довела, що присутня на нашій політичній сцені", - зазначив, зі свого боку, кандидат від Громадської Платформи Броніслав Коморовський.

Польща продемонструвала традиційно низьку явку виборців - менше 55% прийшли на дільниці. Щодо прогнозів на другий тур - соціологи віддають 20-відсоткову перевагу Коморовському. Але Качинський уже довів, що його виборці здатні на несподіванки.

Нагадаємо, дострокові президентські вибори в Польщі були призначені у зв'язку з трагічною загибеллю глави держави Леха Качинського в авіакатастрофі під Смоленськом.

Читайте також:

У другий тур виборів президента Польщі вийшли Коморовський і Качинський

Вибори в Польщі: Коморовський святкує перемогу

Польща відправить на місце катастрофи літака Качинського археологів

Туск закликав поляків не голосувати за Качинського

ВідеоВибори у Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: