Зупинено останній у світі реактор з виробництва збройного плутонію

В Росії зупинено реактор за напрацювання збройного плутонію - останній у світі. Він пропрацював 46 років, встановивши світовий рекорд.

На підземному Гірничо-хімічному комбінаті в Желєзногорську Красноярського краю Росії зупинений останній у світі реактор з напрацювання збройового плутонію.

Всього на цьому підприємстві з виробництва збройового плутонію було три промислових уран-графітових реактора. Два з них - АТ і АДЕ-1 - були призначені тільки для напрацювання плутонію і були зупинені в 1992 році.

Третій реактор - АДЕ-2 - працював до 15 квітня цього року. Він був введений в експлуатацію в 1964 році, а з 1966 року крім напрацювання збройового плутонію виробляв також електроенергію і тепло для Желєзногорська.

46 років, протягом яких працював АДЕ-2, є світовим рекордом для реакторів такого типу.

Після зупинки АДЕ-2 його співробітники будуть виконувати роботи з консервації всіх трьох реакторів, устаткування та комунікацій. Передбачається, що частина персоналу комбінату буде здійснювати спостереження за законсервованими реакторами, а інші перейдуть на роботу в інші підрозділи комбінату.

Теплом мешканців міста після зупинки реактора буде забезпечувати станція теплопостачання комбінату. На наступний рік цим займеться Желєзногорська ТЕЦ, яку зараз добудовують.

Про рішення закрити останній реактор з напрацювання збройового плутонію 13 квітня на саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні оголосив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв.

Зазначимо, що на тому ж саміті президент України Віктор Янукович повідомив, що Україна зобов'язалася позбутися високозбагаченого урану, його вивіз буде здійснюватися поетапно до 2012 року.

Під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим Віктор Янукович обговорив питання вивезення високозбагаченого урану в Росію.

Читайте також:

Лукашенко: відмова Білорусі від ядерної зброї була найбільшою помилкою

США нададуть Україні низькозбагачений уран

Янукович запропонував передати український уран Росії

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: