Зупинити поширення нафтової плями в Мексиканській затоці не вдається

Величезна пляма нафти досягла кордонів американського штату Луїзіана. Першими постраждають перелітні птахи.

Пляма нафти, що утворилася в Мексиканській затоці в результаті аварії на буровій платформі Deepwater Horizon, досягла території штату Луїзіана. Зупинити її люди, які сають встановлювати бонові загородження, поки не можуть.

Як оголосив у вівторок, 4 травня, близько полудня за місцевим часом губернатор Луїзіани Бобі Джиндал, нафта дійшла до незаселених островів Шанделюр - крайньої східної точки штату.

Проте представники компанії British Petroleum (BP), що відповідають за операцію з ліквідації наслідків забруднення в Мексиканській затоці, стверджують, що на береговій лінії островів поки не виявлено слідів нафти.

У той же час ЗМІ повідомляють, що при обльоті островів Шанделюр з повітря видно, що до них впритул підійшла пляма нафти, а в деяких місцях забруднений вже й берег.

У четвер до островів Шанделюр були відправлені 12 риболовецьких траулерів і 10 спеціальних кораблів, до завдання яких входить встановлення бонових загороджень на шляху нафтової плями.

Однак зупинити поширення забруднення їм поки не вдається.

Острови Шанделюр входять до складу національного заповідника. Через них проходять шляхи міграції птахів на південь, а в їхніх лісах і болотах сформувалася унікальна екосистема, якій нафтова пляма загрожує знищенням.

Губернатор Луїзіани ще 29 квітня оголосив в штаті режим надзвичайного стану і звернувся за допомогою до федерального уряду. 30 квітня стало відомо, що до операції з ліквідації наслідків забруднення в Луїзіані буде залучена Національна гвардія.

Величезна пляма нафти утворилася в Мексиканській затоці після аварії на буровій платформі Deepwater Horizon, що належить BP.

20 квітня на платформі, з невстановлених поки причин, стався вибух, що спричинив пожежу. 11 людей, що знаходилися на платформі в момент вибуху, загинули. Платформа Deepwater Horizon затонула, а з підводної свердловини почався витік нафти, зупинити який не вдається вже протягом 12 діб.

Читайте також:

Очищення Мексиканської затоки від нафти займе 2-3 місяці

British Petroleum оплатить всі витрати з ліквідації нафтової плями в Мексиканській затоці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

ВідеоНафтова пляма в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: