Зустріч на Кіпрі

Президент Кіпру зустрівся в середу з главою невизнаної Турецької республіки Північного Кіпру.

Резиденція президента Кіпру
Резиденція президента Кіпру. (Фото: planet-wissen.de)
Президент Кіпру, лідер греків-кіпріотів Тасос Пападопулос зустрівся в середу з главою невизнаної Турецької республіки Північного Кіпру, лідером турецько-кіпрської общини Мехметом Алі Талатом, повідомляють кіпрські ЗМІ.

Ніяких заяв за наслідками зустрічі зроблено не було, про домовленості, досягнуті між лідерами, не повідомлялося. Для кіпрського врегулювання головною новиною стала сама зустріч лідерів, перша більше, ніж за рік.

Сторони 8 липня 2006 року вже домовлялися підтримувати постійні контакти, проте ці домовленості не дотримувалися. Міжгромадські переговори по кіпрському врегулюванню провалилися в 2004 році, коли на роздільних референдумах турки-кіпріоти висловилися на користь мирного плану ООН, а греки-кіпріоти цей план відкинули.

В результаті Кіпр вступив в Євросоюз де-факто розділеним. Кіпр розділений з 1974 року після турецького військового вторгнення на острів. Південь острова контролює визнана міжнародним співтовариством Республіка Кіпр, а північ - невизнана Турецька республіка Північного Кіпру.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: