Зустріч по Близькому Сходу в Аннаполісі на межі зриву

Єгипет може відмовитися від участі в мирній зустрічі по Близькому Сходу в Аннаполісі.

Єгипет може відмовитися від участі в мирній зустрічі по близькосхідному врегулюванню, заздалегідь наміченій на кінець листопада в Аннаполісі, якщо переговори не будуть націлені на створення незалежної палестинської держави, заявив у Каїрі міністр закордонних справ Єгипту Ахмед Абу аль-Гейт.

"Якщо зустріч в Аннаполісі переслідуватиме мету створення незалежної палестинської держави, звичайно, ми приїдемо для переговорів і зробимо все можливе для їх успіху. Але якщо така мета переслідуватися не буде, то Єгипет, як напевно і решта учасників переговорного процесу, швидше за все утримається від участі в такій зустрічі," - сказав єгипетський високопоставлений дипломат за підсумками переговорів верховного представника по зовнішній політиці й безпеці Євросоюзу Хав'єра Солани з керівництвом Єгипту.

При цьому Абу аль-Гейт підкреслив, що Єгипет поки що не одержав запрошення на участь у зустрічі й вирішуватиме питання про свою участь у конференції лише після того, як одержить офіційний документ.

Глава єгипетського зовнішньополітичного відомства також відзначив, що в даний час визначається формат майбутньої зустрічі і її порядок денний, і запропонував усім зацікавленим сторонам проявити терпіння і не ухвалювати поспішних рішень з питання про участь або бойкот майбутніх переговорів.

Зі свого боку, Хав'єр Солана заявив у Каїрі, що Євросоюз є одним із членів четвірки міжнародних посередників близькосхідного врегулювання (ООН, ЄС, Росія та США), а значить, в обов'язковому порядку візьме найактивнішу участь у підготовці та проведенні зустрічі в Аннаполісі.

"При цьому ми маємо чітко уявляти, що однакову важливість має не лише грамотна підготовка і проведення майбутніх переговорів, але також і контроль за виконанням прийнятих на зустрічі в Аннаполісі рішень," - підкреслив Солана.

Міжнародний форум по врегулюванню палестино-ізраїльського конфлікту повинен пройти в кінці цього року в Аннаполісі (США). Від нього чекають угоди про базові принципи врегулювання, яка могла би визначити рамки для вирішення конкретних проблем, що становлять предмет палестино-ізраїльського конфлікту, зокрема, проблеми палестинських біженців, Єрусалиму та кордонів.

У той же час, напередодні зустрічі в Аннаполісі ряд учасників переговорного процесу, зокрема, арабські лідери дотримуються песимістичного погляду на майбутню конференцію і не поспішають заявити про своє бажання взяти в ній участь.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: