Зустріч ЗКК завершилась нічим

Зустріч у Тбілісі Змішаної контрольної комісії з врегулювання грузино-осетинського конфлікту завершилася безрезультатно.

Зустріч Змішаної контрольної комісії (ЗКК) з врегулювання грузино-осетинського конфлікту завершилася безрезультатно, заявив співголова ЗКК з грузинського боку Дімітрій Манджавідзе.

"Зустріч ЗКК завершилася безрезультатно. Через позиції представників південно-осетинської сторони не вдалося досягти згоди ні по одному пункту, не дивлячись на те, що такі можливості були", - сказав Манджавідзе, чиї слова цитує агентство "Новості-Грузія".

Раніше один з учасників переговорів з південно-осетинського боку Дмитро Медоєв повідомив, що грузинська делегація на засіданні ЗКК відмовилася обговорювати питання підписання угоди про невідновлення бойових дій у зоні конфлікту.

У той же час, за словами Медоєва, державний міністр Грузії з врегулювання конфліктів Давід Бакрадзе, який також був присутній на засіданні, висловив задоволення від чотиристороннього формату переговорів.

У середу в офісі місії ОБСЄ в Тбілісі проходило перше в 2007 році пленарне засідання ЗКК у повному складі. Очікувалося, що після закінчення зустрічі сторони підпишуть загальну заяву.

Грузинську сторону на засіданні представляв заступник держміністра з врегулювання конфліктів, співголова ЗКК Дімітрій Манджавідзе, в переговорах також брав участь держміністр Грузії з врегулювання конфліктів Давід Бакрадзе.

Від Південної Осетії в зустрічі брали участь співголова ЗКК Борис Чочієв, від північно-осетинської сторони - Теймураз Кусів.

Російську делегацію очолював посол з особливих доручень МЗС РФ Юрій Попов.

З середини 1990-х років переговори щодо грузино-осетинського врегулювання проводяться в чотиристоронньому форматі. Засідання ЗКК і зустрічі її співголів зазвичай проходять в Цхінвалі, Тбілісі, Владикавказі і Москві.

Попереднє пленарне засідання у повному складі відбулося 27 грудня 2006 року. У зустрічі співголів ЗКК 13-14 липня цього року в Цхінвалі грузинська сторона відмовилася брати участь.

Останній раз пленарне засідання намічалося провести в офісі місії ОБСЄ в Тбілісі 9-10 серпня за участю співголів від Росії, Грузії, Північної і Південної Осетії. 

Тоді південно-осетинська делегація відмовилася їхати в Тбілісі, заявивши про відсутність гарантій безпеки. У свою чергу, Грузія заявила, що після "ракетного інциденту" в селі Цітелубані проведення засідання ЗКК 9-10 серпня стає недоцільним.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: