Зустрілися лідери двох Корей

Лідер КНДР Кім Чен Ір особисто зустрів президента Південної Кореї Но Му Хена, що прибув до Пхеньяна для участі в другому міжкорейському саміті.

Лідер КНДР Кім Чен Ір особисто зустрів президента Південної Кореї Но Му Хена, що прибув у вівторок до Пхеньяна для участі в другому міжкорейському саміті, повідомляє японський телеканал NHK.

Як передає японське телебачення, Ким Чен Ір з'явився на площі несподівано з міркувань безпеки. Він вийшов на широку червону доріжку на початку строю солдатів почесної варти, привітав помахом руки натовп, що, побачивши його, заревів, і якийсь час стояв, чекаючи, доки на площу виїде кортеж південнокорейського президента.

Уздовж площі вишикувалися сотні громадян КНДР: чоловіки - всі в чорних костюмах, білих сорочках і краватках, - і жінки в корейському народному одязі рожевого, червоного, зеленого, блакитного й помаранчевого кольорів. Ще тисячі корейців вітали кортеж президента Республіки Корея (РК), коли той їхав широким проспектом.

Але Му Хен прибув на площу у відкритому лімузині, в якому його супроводжував голова президії Верховних народних зборів КНДР Кім Ен Нам . Вийшовши з машини, голова РК обмінявся рукостисканням з лідером Північної Кореї. Аналогічно Кім Чен Ір вітав дружину південнокорейського президента. Після цього глава КНДР сказав декілька слів Но Му Хенові , запропонувавши пройти уздовж ладу солдатів. 

Лідери двох республік йшли мовчки, не дивлячись один на одного: Ким Чен Ір - в незмінній куртці та штанях кольору хакі, Но Му Хен - в чорному костюмі, білій сорочці та блакитній краватці.

Потім президент РК під пильним поглядом Кім Чен Іра особисто привітав кожного з кількох десятків високопосадовців КНДР, що стояли вздовж доріжки після строю солдатів, а керівник Північної Кореї обмінявся рукостисканнями з членами офіційної делегації гостей.

Наприкінці Но Му Хенові та його дружині подарували букети квітів. Лідер Південної Кореї помахав букетом натовпу, який відповів йому, розмахуючи червоними і рожевими штучними квітами.

Вранці Но Му Хен пішки перетнув кордон між країнами у супроводі дружини й охорони, переступивши через викладену на дорозі жовту смугу, що позначає прикордонну лінію між двома республіками. Перш ніж переступити жовту лінію, Но Му Хен звернув увагу на те, що ця смуга вже півстоліття ділить Корею на дві частини.

"Зараз я перейду через неї. І сподіваюся, що потім щоразу більше людей робитимуть це", - сказав президент.

Основних переговорів Но Му Хена з Кім Чен Іром очікують у середу. Передбачається, що головною темою саміту стане укладення мирного договору (дві Кореї після війни 1950-53 років донині знаходяться лише в стані перемир'я) та розвиток економічних зв'язків.

"Ми повинні разом досягти реального й конкретного прогресу в установленні миру та економічного розвитку", - сказав Но Му Хен у вівторок перед виїздом до Пхеньяна.

Президент повідомив, що встановлення довіри у військовій області також входить до числа головних тим його зустрічі з лідером КНДР Кім Чен Іром. Ще однією темою, про яку раніше згадував Но Му Хен, може стати створення єдиного економічного простору.

Як очікується, сьогодні голова Республіки Корея відвідає масові святкування фестивалю "Ариран" на найбільшому в світі футбольному Стадіоні Першого Травня, розрахованому на 150 тисяч глядачів. Візит Но Му Хена триватиме три дні. У поїздці його супроводжують близько 300 осіб.

Перший саміт лідерів двох республік відбувся 2000 року й поклав початок нормалізації двосторонніх відносин в різних галузях. Саме після нього почалася економічна допомога КНДР з боку Сеула, зустрічі розділених родичів, в північнокорейському прикордонному місті Кесон було створено спільну індустріальну зону, де на підприємствах із південнокорейськими інвестиціями працюють громадяни КНДР.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: