Зустрілися прем'єри двох Корей

Перші за 15 років переговори голів урядів Південної Кореї і КНДР відкрилися в Сеулі в атмосфері доброзичливості, незважаючи на протести.

Перші за 15 років переговори голів урядів Південної Кореї і КНДР відкрилися в Сеулі в атмосфері доброзичливості й налаштованості на успіх, незважаючи на незначні протести консервативних сил проти їх проведення.

Прем'єр-міністр КНДР Кім Єн Іль (Kim Yeong II) прибув до Сеула спецрейсом зі Пхеньяна після завершення поїздки низкою азійських країн. Протягом трьох днів він вестиме переговори зі своїм південнокорейським колегою Хан Док Су (Han Duck-soo).

В аеропорту прем'єра й делегацію з Північної Кореї зустрічав міністр у справах національного об'єднання Республіки Корея Лі Че Чжон, а голова південнокорейського уряду чекав на гостей в сеульському готелі "Шератон-Волкер Гіл". Офіційні особи та спостерігачі вітали там гостей зі Пхеньяна довгими аплодисментами.

На першій зустрічі в готелі Кім Єн Іль сказав, що почувається як удома завдяки теплій зустрічі в Сеулі, починаючи з аеропорту.

"Таке було відчуття, що ми ближчі, ніж родичі, так і їхали з аеропорту, тримаючись за руки", - сказав північнокорейський прем'єр. У відповідь на це міністр Лі Че Чжон зауважив, що його рука від гарячого рукостискання залишається теплою.

При цьому він пообіцяв докласти всіх зусиль для досягнення конкретних результатів в пошуку шляхів реалізації домовленостей президента Республіки Корея Но Му Хена і вищого лідера КНДР Кім Чен Іра.

"Наш лідер відкрив шлях до того, щоби всі справи пішли добре, так давайте намагатися", - закликав він прем'єр-міністра Південної Кореї.

Хан Док Су за годину до прибуття північнокорейської делегації зі свого боку заявив журналістам, що має намір погоджувати з делегацією КНДР план конкретних заходів із виконанню домовленостей саміту Півдня й Півночі.

Очікується, що прем'єри та особи, що супроводжують їх, перш за все обговорюватимуть шляхи припинення в Жовтому морі конфліктів між судами в районі розмежувальної лінії, яку КНДР відмовляється визнавати від часу закінчення Корейської війни 1950-1953 років.

Зокрема, розглядається ідея створення в спірному районі району спільного морського промислу, а можливо й спеціальної економічної зони.

Також прем'єрам належить розглянути економічні проекти, включно з поєднанням залізниць Корейського півострову з Транссибом, організацію контактів між членами роз'єднаних сімей.

Того ж дня влада двох корейських держав організувала відеоконференції між родичами – громадянами двох роз’єднаних держав.

Протягом двох днів близько п'ятисот людей із 78 сімей на Півночі і Півдні зможуть поспілкуватися між собою по відеозв'язку, встановленому в 13 пунктах у ряді міст Південної Кореї й десяти пунктах у Пхеньяні.

Проте на Півдні знайшлися також супротивники зближення двох частин Кореї, які на підступах до готелю, де проходять переговори прем'єр-міністрів, організували маніфестацію. Перед кордоном загону місцевого "спецназу" кількадесят людей підняли жовті транспаранти антипхеньянського змісту та скандували гасла, вимагаючи від прем'єра КНДР "забиратися геть".

Разом з тим це не зашкодило переговорам, що проходять під могутньою охороною поліціянтів, які патрулюють всю територію навколо готелю і перевіряють документи у всіх сторонніх.

Востаннє переговори прем'єр-міністрів КНДР і Південної Кореї проводилися у вересні 1992 року - тоді відбулося вісім їх раундів, в ході яких вдалося підписати угоду про примирення, ненапад, обміни та співпрацю Півдня й Півночі. Проте переговори були перервані Пхеньяном на знак протесту проти американо-південнокорейських військових навчань, які розглядаються ним як репетиція війни проти КНДР.

Поліпшенню відносин між двома корейськими державами сприяв прогрес на шестисторонніх переговорах про ядерне роззброєння КНДР, яка в жовтні минулого року провела випробування ядерного пристрою. Дипломати Росії, США, Китаю, КНДР, Республіки Корея та Японії домовилися вивести з ладу північнокорейські ядерні об'єкти в обмін на енергетичну допомогу Пхеньяну й гарантії безпеки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: