Звалище прострочених ліків спровокувало екологічне лихо

Від хімічних випарів жарознижувальних засобів страждають люди і забруднюється грунт та річка.

 Звалище прострочених медикаментів, влаштоване невідомими на околиці села в Ставропольському краї Росії, викликало забруднення грунту, отруєння води в річці і призвело до погіршення самопочуття у жителів села. У місцевої влади немає коштів на ліквідацію звалища, правоохоронні органи приступили до пошуку його організаторів.

Звалище у яру в околицях села Татарка з'явилося близько місяця тому. За приблизними оцінками, невідомі викинули в балку близько 10 тонн прострочених ліки - жарознижуючі мікстури, що містять парацетамол. Термін придатності ліків закінчився ще в листопаді 2007 року.

Частина баночок розбилися, рідина з них проникла в грунт і в річку. Місцеві жителі скаржаться, що запах хімічних відходів викликає головний біль. Крім того, барвисті упаковки відразу зацікавили дітей, деякі з них намагалися пробувати їх вміст.

Частина повалених в яру коробок була відвезена подалі від села стараннями працівників місцевого лісництва. Проте самостійно утилізувати прострочені ліки лісництво не в змозі: за приблизними підрахунками, вартість їх переробки складає близько мільйона рублів.

На думку заступника прокурора Шпаківського району, від ліків могли позбутися власники аптечних мереж, на складах яких проводяться масові перевірки у зв'язку з епідемією грипу.

В даний час правоохоронні органи намагаються встановити власників викинутих ліків. У прокуратурі не виключають, що за фактом несанкціонованого звалища може бути порушена кримінальна справа.

Читайте також:

У Кіровограді людям привозять сміття додому

Києву пророкують екологічне лихо

У Дніпродзержинську промислові викиди у 120 разів вищі за норму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: