Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Звернення Трампа до нації: "гуманітарну кризу" у США можна вирішити за 45 хв

Звернення Трампа до нації: "гуманітарну кризу" у США можна вирішити за 45 хв

Він запросив до Білого дому лідерів Конгресу на переговори.

Президент США Дональд Трамп виступив зі зверненням до нації. Надзвичайного стану через ситуацію на кордоні із Мексикою він не оголосив, але назвав ситуацію "гуманітарною кризою».

Глава Білого дому виступив у прямому ефірі з Овального офісу, - повідомляє Укрінформ.

"Уряд залишається закритим за однієї – й лише за однієї причини: демократи відмовляються фінансувати безпеку кордону", - заявив президент США.

Він назвав ситуацію із нелегальною міграцією на південному кордоні США  "гуманітарною кризою", від якої страждають всі американці. 

"Скільки ще американської крові буде пролито, перш ніж Конгрес виконає свою роботу?", - поцікавився Трамп, перерахувавши подробиці вбивств, які, нібито були вчинені нелегальними мігрантами.

"Ця ситуація може бути вирішена за 45 хвилин зустрічі", - зазначив Трамп і запросив на переговори до Білого дому в середу лідерів Конгресу.

Після виступу президента, американські телеканали протранслювали відповідь демократів – спікера Палати представників Ненсі Пелосі й лідера демократичної меншості в Сенаті Чака Шумера.

Демократи звинуватили Трампа у роздмухуванні кризи та навмисному затягуванні "шатдауна" з метою отримання грошей на стіну.

"Президент Трамп має припинити утримувати американців у заручниках та повинен покласти край створенню кризи, він мусить повинен знову відкрити уряд", - заявила Пелосі.

Чак Шумер, зі свого боку, наголосив, що замість об'єднання нації, нинішній президент працює на розкол.

Відео Пропозиція Трампа профінансувати стіну на кордоні з Мексикою стала причиною розбрату в уряді

Нині через бюджетну кризу свою роботу згортають 9 з 15 американських міністерств - зокрема, державний департамент, міністерства внутрішньої безпеки, транспорту та сільського господарства. Все через те, що у Сенаті представники республіканської і демократичної партій не можуть затвердити бюджет. 

Пропозиція Трампа профінансувати стіну на кордоні з Мексикою стала причиною розбрату в уряді

Нагадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп відмовився поступатися багатомільярдною ініціативою щодо побудови стіни на кордоні з Мексикою, щоб зупинити урядовий "шатдаун" в США.

Трамп переконаний, що тисячі людей, які вимушено припинили працювати через "шатдаун" в Сполучених Штатах, також хочуть, щоб стіна була побудована.

Лідер демократів в Сенаті Чарльз Шумер заявив, що Трамп повинен відмовитися від стіни – чітко і просто", щоб вивести уряд з "шатдауна".

Через суперечки між республіканцями і демократами з приводу вимоги президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою прийняття бюджету країни заблоковане. Поки дебати щодо стіни тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату.

Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу в кінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Меттіса, виведенням військ з Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.

Залиште свій коментар

Вибір редакції