Звільнені журналісти російського Першого каналу погрожують самоспаленням

Двоє звільнених співробітників російського телебачення забарикадувалися в "Останкіно".

Колишні співробітники російського Першого каналу, журналісти Ельхан Мірзоєв і Олег Пташкин оголосили безстрокове голодування.

В середу, 18 березня, вони зачинилися в одній з кімнат телецентру "Останкіно" в Москві. За даними деяких російських ЗМІ, звідти їх вже вивела охорона. Один з корреспондентів телефоном повідомив, що "їх кудись ведуть" і розмова була перервана.

Журналісти стверджують, що в лютому на Першому каналі було звільнено декілька десятків людей. При цьому керівництво каналу порушило їх конституційні і трудові права, не виплативши грошову компенсацію відповідно до закону, а запис в трудовій книжці був зроблений "заднім числом".

Ельхан Мірзоєв і Олег Пташкин подали позов до суду і звернулися зі скаргою до президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, уповноваженого з прав людини та в Держдуму. Вони вимагають відновити їх на роботі з подальшим звільненням згідно із законом.

Саме неправомірні дії керівництва, за словами журналістів, змусили їх забарикадуватися на своєму робочому місці. У випадку, якщо адміністрація вирішить залучити до рішення конфлікту силовиків, учасники акції погрожують облитися бензином і підпалити себе.

Вони підкреслюють, що "попри на стереотипи, співробітники телебачення дуже часто стикаються з грубими порушеннями своїх трудових прав. Таке відбувається і на інших каналах". Зокрема, журналісти наводять приклад звільнення на НТВ і телеканалі "Зірка" - з використанням "сірих" схем з "кишеньковим" аутсертінгом.

Керівництво Першого каналу поки не коментує інцидент.

Читайте також:

В Росії скоєно напад на журналіста, який критикував владу

В Ірані зникла американстка журналістка

В Росії небезпечно бути журналістом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: