Звільнений американський дипломат, який не повірив у чесність афганських виборів

Заступник спецпредставника ООН Гелбрейт, який засумнівався у чесності афганських виборів, був відкликаний з Афганістану і звільнений від займаної посади рішенням генсека ООН.

Пітер Гелбрейт
Пітер Гелбрейт був звільниний за недовіру до чесності виборів в Афганістані
Високопоставленого американського дипломата, який працював в місії ООН в Афганістані, звільнили за те, що він закликав перевірити випадки маніпуляцій на президентських виборах. Пітер Гелбрейт, який займав посаду заступниа спецпредставника ООН, розійшовся в думках зі своїм шефом Каємі Ейдом і розлютив афганського президента.

Нагадаємо, за офіційними даними, перемогу на виборах 20 серпня вже в першому турі отримав діючий глава держави Хамід Карзай.

Заступник спецпредставника ООН Гелбрейт, який в цьому засумнівався, був в середині вересня відкликаний з Афганістану і звільнений від займаної посади рішенням генсека ООН.

Представники ООН визнали наявність розбіжностей між Ейдом і Гелбрейт. За даними джерел в ООН, міністри в уряді Карзая заявили, що не можуть більше працювати з ним. У передвиборчому штабі Карзая повідомили, що про звільнення Гелбрейта чули, але назвали те, що трапилося внутрішньою справою Організації Об'єднаних Націй.

За звільненням Гелбрейта, ймовірно, підуть добровільні відставки тих дипломатів, хто особисто його підтримував або в цілому згоден з його жорстким підходом до Афганської незалежної виборчої комісії. Гелбрейт, зокрема, вказував, що афганський виборчком спочатку відмовився брати до уваги десятки тисяч недійсних голосів, але вже через день під тиском влади переглянув це рішення.

Відкликання Гелбрейта зажадав згоди адміністрації Обами. Це, багатьох здивувало, відзначає The Guardian, адже раніше представник США в Афганістані Річард Холбрук також вимагав від Карзая поваги до виборчого процесу.

Критика адміністрації Карзая звучала і в секретній доповіді, підготовленій командувачем військами США в країні генералом Стенлі Маккрісталом: він попередив, що корупція в нинішньому уряді Афганістану представляє не меншу загрозу, ніж "Талібан".

Читайте також:

США за вісім років вклали в Афганістан 110 млрд доларів

Афганістан вислав американських охоронців через п'яні оргії

Дипломатичний секс-скандал: посол США в Москві став на захист "розпусника"

Британці вбили афганську дівчинку листівкою з літака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: