Звільнений глава МВС Киргизії повернувся на свій пост

У Киргизії прогнозують новий спалах заворушень: знятий в.о. голови МВС, чиєї відставки завдяки мітингу напередодні домоглася міліція, знову зайняв цей пост.

Обстановка в столиці Киргизії і в селі Маївка під Бішкеком, де в понеділок ситуація загострилася через хуліганів-погромників і протестів міліції, у вівторок стабілізувалася. Однак найближчим часом заворушення можуть спалахнути з новою силою: за непідтвердженою інформацією, знятий в.о. голови МВС Болот Шерніязов, чиєї відставки завдяки мітингу напередодні домоглася міліція, знову зайняв цей пост.

У понеділок на околицях Бішкека безчинствували близько тисячі людей, озброєних бейсбольними бітами і шматками арматури. Багатотисячний натовп приміських рейдерів вимагав передати їм орні землі в околицях столиці.

Влада змогла зупинити марш, лише задовольнивши цю вимогу. За даними держслужби реєстрації земель, від дій самозагарбників на території двох сільських управ постраждало понад 1100 га ріллі. Посіви на них витоптані, всюди забиті кілочки, що позначають межі володінь новоявлених господарів.

Міліція ж весь день страйкувала, добиваючись відставки в.о. голови МВС Болота Шерніязова, одного з лідерів киргизької опозиції, що брав активну участь у перевороті 7-8 квітня.

У ході переговорів з тимчасовим урядом міліціонери вимагали припинити використовувати їх у політичному протистоянні, змінити керівництво відомства і призначити на цей пост міліціонера-професіонала. Міліціонери попереджали, що, якщо їх вимоги не будуть виконані, вони не будуть охороняти громадський порядок у Бішкеку, де відбуваються стихійні акції самозагарбників землі.

Тимчасовий уряд Киргизії виконав вимоги мітингу міліціонерів і призначив нового тимчасового міністра внутрішніх справ. Ним став Бакит Алимбеков.

Тим часом у вівторок Шерніязов знову очолив міністерство, повідомило джерело в керівництві МВС Киргизії. У той же час у прес-службі МВС повідомили, що про які-небудь кадрові призначення в керівництві міністерства інформації немає.

Для наведення порядку влада республіки прийняли рішення про введення в столицю армійських підрозділів, на вулицях Бішкека з'явилися бронетранспортери. У стан бойової готовності були приведені загони СОБРу. Пізно ввечері глава тимчасового уряду Роза Отунбаєва заявила, що ситуація в маївці взята під контроль.

Як повідомили в прес-службі МВС Киргизії у вівторок, в даний час обстановка в селі Маївка стабілізувалася. "Вживаються заходи по затриманню організаторів погромів будинків турків-месхетинців. Багато їхніх будинків були підпалені та розграбовані, мародерами було викрадено особисті автомобілі", - відзначили в прес-службі.

Вже затримано 130 учасників погромів, порушені кримінальні справи. У прес-службі відзначили, що в ході наведення порядку постраждали 10 співробітників органів внутрішніх справ. "Було спалено три міліцейські машини", - підкреслили в МВС. За даними міністерства, всього в ході заворушень постраждали 40 осіб.

Тим часом жителі Бішкека організували загони для підтримки порядку після повідомлень про безлади і мародерство в селі Маївка, повідомив у вівторок в.о. заступника міністра внутрішніх справ Киргизії Зарив Рисалієв. "Вночі біля будівлі МВС зібралося близько 1500 бішкекчан, які висловили бажання надати допомогу з підтримання правопорядку співробітникам міліції", - сказав Рисалієв. За його словами, "представники народного ополчення будуть нести спільну службу на вулицях столиці і в адміністративних будівлях з міліцейськими нарядами".

Читайте також:

Під столицею Киргизії почалися погроми

Нові заворушення в Киргизії: є загиблі, в Бішкек ввели БТР

Скинутий президент Киргизії Бакієв надіслав заяву про відставку факсом

Бакієв пригрозив у разі арешту втопити Киргизію в крові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: