Звільнення Йованович і блокування підтримки українських моряків. Експомічники Волкера свідчитимуть у справі про імпічмент Трампу

Звільнення Йованович і блокування підтримки українських моряків. Експомічники Волкера свідчитимуть у справі про імпічмент Трампу

Фото: Associated Press

Дипломати розповідатимуть про розбіжності щодо України між оточенням Трампа і кадровими співробітниками Держдепу.

У комітеті з розвідки Палати представників США в середу, 30 жовтня, у справі про імпічмент президента Дональда Трампа заслухають колишнього помічника спецпредставника з питань України Курта Волкера американського дипломата Крістофера Андерсона та американську дипломатку Кетрін Крофт, яка замінила Андерсона в команді Волкера з липня 2019 року.

Як повідомляє газета Washington Post, Андерсон зокрема розповість про те, що Держдеп хотів випустити заяву на підтримку України після затримання українських військових кораблів поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року, однак "високопоставлені чиновники в Білому домі заблокували його".

Своєю чергою Крофт, яка опікувалася проблемами України, розповіла, що часто чула, як Трамп називав Україну "корумпованою країною".

За даними газети New York Times, Крофт також збирається повідомити, що звільнення посла США в Києві Мері Йованович лобіював колишній конгресмен-республіканець Роберт Лівінгстон, який намагався заручитися її підтримкою.

"Мені дотепер невідомо, за чиєю вказівкою і за чий кошти пан Лівінгстон домагався усунення посла Йованович", - сказала вона, зазначивши, що сам Лівінгстон називав Йованович "пережитком Обами" і натякав, що вона "пов'язана з Джорджем Соросом".

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація