Звинувачень проти Ходорковського не розуміють вже дві третини росіян

Згідно з опитуванням, яке проведене "Левада-центром", більшість людей вважають Ходорковського ефективним менеджером і не розуміють, чого його звинувачують.

Росіяни вважають засудженого екс-голову компанії ЮКОС Михайла Ходорковського, навколо якого розгортається новий судовий процес, ефективним менеджером і все більше людей не розуміє, за що його судять.

Якщо в липні відсоток таких становив чверть опитаних (25%), то сьогодні в зоні нерозуміння і невизначеності щодо того, що відбувається, перебувають вже дві третини російського населення.

Про це повідомляє прес-центр Михайла Ходорковського з посиланням на опитування всеросійського соціологічного опитування "Левада-центру".

Згідно з жовтневими даними, кількість тих, хто не розуміє, в чому полягають звинувачення, що висуваються Ходорковському і другому фігуранту справи - Платону Лебедєву, становить вже третина опитаних. Ще стільки ж - вагаються з відповіддю, йдеться в повідомленні.

Переважна більшість визначилися з відповідями (до двох третин цієї підгрупи) позитивно оцінюють ділову активність Ходорковського як менеджера, його спроможність як керівника компанії створювати численні робочі місця і давати людям гідний заробіток.

Третина респондентів або 64% визначилися з відповіддю згодні, що Ходорковський у важкі 90-і роки зміг домогтися ефективної роботи своєї компанії, давав робочі місця і достойні заробітки людям.

У серйозність розгорнутої владою кампанії "боротьби з олігархами" росіяни в цілому не вірять: лише 15% поділяють думку, що вона була затіяна для того, щоб всерйоз забрати у них важелі влади, у той час як більшість (51%) вважає, що влада тільки налякав їх і поставила під свій контроль, але зберегла їх вплив на суспільне життя, і в об'єктивність цього суду над колишніми керівниками ЮКОСу.

Усього 5% росіян відчувають радість або задоволення від судового процесу, що йде зараз над Ходорковським і Лебедєвим. Більшість росіян не стежить за процесом (64%), а 11% росіян відчувають занепокоєння, обурення, страх, здивування і тривогу.

Опитування про ставлення російського населення до справи Ходорковського проводився "Левада-центром" 16-19 жовтня 2009 року. Було опитано 1600 людей у віці 18 років і старше.

Нагадаємо, Ходорковський і Лебедєв в 2005 році отримали по вісім років в'язниці за шахрайство та ухиляння від сплати податків. У 2006 році проти них було порушено нову кримінальну справу про відмивання грошей.

Генпрокуратура звинувачує бізнесменів в легалізації 450 млрд рублів і 7,5 млрд доларів з 1998 по 2004 роки.

Читайте також:

Конституційний суд РФ відхилив скаргу Ходорковського на кримінальний кодекс

Адвокат Лєбєдєва вимагає надати своєму підзахистному холодильник

Ходорковський назвав своїми спільниками усіх російських силовиків

Ходорковський поважає Мєдвєдєва та дає поради бізнесменам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: