Зять Назарбаєва просить притулку

Рахат Алієв, оголошений у міжнародний розшук по звинуваченню у викраданні людей, попросив політичного притулку в Австрії.

Зять президента Казахстану Рахат Алієв, оголошений в міжнародний розшук по звинуваченню у викраданні людей, попросив політичного притулку в Австрії. Представник влади Австрії повідомив, що отримане прохання від Алієва про політичний притулок і запит Астани на екстрадицію обвинуваченого.

За інформацією прес-служби міністерства юстиції, запит на екстрадицію торкається не тільки Алієва, але і ще шести громадян, деякі з них працюють в посольстві Казахстану у Відні. Алієв зараз знаходиться у Відні, де він раніше займав пост посла Казахстану в Австрії та в ОБСЄ. Алієв, чоловік старшої дочки Назарбаєва Даріги, стверджує, що піддався переслідуванню за політичні переконання. 

Він упевнений, що став жертвою переслідування після того, як повідомив Назарбаєву про своє бажання брати участь в президентських виборах. "Для президента Назарбаєва це, можливо, велика новина, але бажання брати участь в президентських виборах - це не злочин, а конституційне право будь-якого громадянина і я не виключення” – заявив Алієв, на одному з казахських інтернет-сайтів. Проте, на думку Алієва, в найближче десятиріччя нікому не вдасться реалізувати такі побажання. 

Австрія позбавила імунітету зятя Назарбаєва
Назарбаєв звільнив зятя з дипломатичної посади
28 травня міністерство внутрішніх справ Казахстану оголосило Алієва в міжнародний розшук. Слідство вважає його лідером організованої злочинної групи, яка "шляхом здирства оволоділа будівлями і земельними ділянками". Крім того, він підозрюється у викраданні топ-менеджерів підконтрольного йому Нурбанка. Відносно Алієва відкрито кримінальну справу. Назарбаєв дав особисті доручення генеральному прокуророві і міністрові внутрішніх справ республіки провести розслідування даної кримінальної справи, незважаючи на посади і положення.

Учора австрійські власті позбавили дипломатичного імунітету Рахата Алієваю. Прокуратура розглядає питання про взяття Алієва під варту та його подальшу екстрадицію на батьківщину. 

Раніше повідомлялося про видворення з Австрії групи оперативних співробітників казахстанських спецслужб, які здійснювали свою діяльність без відповідної домовленості з країною, де перебували. Нурсултан Назарбаев своїм указом від 26 травня звільнив Алієва з дипломатичної посади.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: