Температурна ділянка мозку досліджена

Під час дослідження виявили ділянку головного мозку, що відповідає за підвищення температури тіла.

Група вчених з медичного центра Beth Israel Deaconess під час дослідження змогла виявити ділянку головного мозку, що відповідає за підвищення температури тіла.

Фахівці повідомляють, що блокування цього центру час від часу може стати основою для створення високоспецифічних температурознижуючих препаратів.

Кліффорд Сейпер та його колеги поставили за мету встановити конкретну ділянку гіпоталамуса, яка несе відповідальність за підвищення температури тіла. 

Експерименти вчені проводили на мишах, яким по черзі виключали гени, які кодують EP3-рецептори до простогландину E2 (біологічно активна речовина). Ці рецептори є в багатьох клітинах мозку, і відповідають не тільки за розвиток лихоманки, але також і за інші симптоми захворювання, зокрема слабкість і втрату апетиту.

У результаті експерименту вчені знайшли крихітну ділянку мозку, вимикання EP3-рецепторів якої блокувало розвиток лихоманки. А областю, що відіграє ключову роль у підвищенні температури тіла, виявилося медіальне преоптичне ядро, розташоване в серединній зоні гіпоталамуса.

Учені зазначають, що температурознижуючі засоби, які застосовуються на даний час, впливають на всі простагландинові рецептори в організмі, тому виникає значна кількість побічних ефектів. Але тепер нові дані дозволяють почати розробку безпечніших препаратів, які будуть впливати на конкретні рецептори.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: