10 туристичних бізнес-ідей, на яких може заробити Україна

Канатна дорога, незвичайні готелі-музеї та Парк Юрського періоду будуть приваблювати туристів з різних куточків світу.

Подорож – чудовий спосіб провести час з друзями та близькими. Особливо, якщо відвідувати цікаві та небачені місця. І дуже важливо, щоб вони були доглянуті, поряд розташовувався готель для ночівлі та ресторанчики для перекусів. А якщо все витримано у місцевих традиціях, то у такі місця закохуєшся одразу.

ТСН.Туризм підготував 10 туристичних бізнес-ідей, які вдало реалізовані у різних країнах світу та приносять чималий прибуток. Створення подібних підприємств забезпечить дохід на багато років, а при гарному сервісі кількість відвідувачів буде постійно зростати. Нижче зібрані найбільш перспективні бізнес-ідеї у туристичній сфері.

1. Канатна дорога на Говерлу

Щорічно тисячі мандрівників їдуть до Карпат, щоб помилуватися природою та піднятись на одну з вершин. І, якщо зробити канатну дорогу на Говерлу, то потік туристів, який і так чималий, збільшиться.

Раніше згадувалось, що у грудні завершиться будівництво канатки з найвищої гори у Об'єднаних Арабських Еміратах. У Еміратах вона планується, як найдовша у світі. Вартість спуску поки що невідома. Однак відомо, що спуск канаткою "Монстр" у Пуерто-Рико, яка нині найдовша у світі, коштує 135 доларів (приблизно 3,5 тисячі грн). Довжина спуску "Монстр" - 2 кілометри 200 метрів. Відштовхуючись від розмірів канатки й закордонних цін, можливо визначити вартість й для канатної дороги до Говерли. А такий атракціон привабить не лише українських, а й закордонних туристів.

Говерла
www.flickr.com/Андрій

2. Готель-музей у палаці чи замку

На українських землях залишається без догляду неймовірна кількість історичних споруд. І, якщо замками рясніє захід країни, то палаци можна знайти у кожному регіоні України. Чимало з них зруйновані та занедбані. Лише у Вінницькій області більше 20 маєтків, які зникають на очах.

До прикладу, палац Тора Ланге у Нападівці (60 км від Вінниці), палац Собанських у Ободівці (неподалік проходить шосе, а поряд низка містечок), палац Чацького у селі Серебринці (20 км від Могилева-Подільського) та палац Тишкевичів у селі Андрушівка (24 км від райцентру Погребище, 80 км від Вінниці).

За приклад можна взяти замок у Радомишлі. На місці збудованої будівлі у давнину був млин та папірня. Тепер в замкові виготовляють папір за старовинними традиціями. Тут навіть проводять майстер-класи. У будівлі працює величезний музей народної ікони (повний квиток у вихідний день - 150 грн), а більшість кімнат обладнані під готель у середньовічному стилі.

Вартість проживання у готельному номері замку від 1300 грн до 2500 грн за ніч. Крім того, в ньому можна замовляти бенкетний зал для весілля чи іншої урочистості, а також зали для виставок, концертів, майстер-класів, конференцій, тренінгів та корпоративів.

Вартість номера в замку, палаці чи віллі у Польщі розпочинається від 2 тисяч грн за добу. А за максимальну вартість можна орендувати навіть цілу будівлю, однак це обговорюється індивідуально. До оренди номерів, як правило, пропонуються різні додаткові послуги. А вартість залежить від того, наскільки розкішно обставлені апартаменти.

Замок Радомисль, місто Радомишль
www.flickr.com/Vitaliy Ilnytskyy

3. Гастрономічні туристичні об'єкти

В Україні є багато цікавих місць для подорожей. Це замки, палаци та різні природні дива. Однак не вистачає цікавих гастрономічних ресторанів. Щоб у них можна було скуштувати страви, які підкреслюють місцевий колорит. До прикладу, це галушки на Полтавщині чи деруни на Житомирщині. Серед українців популярні сиро-винні тури до Закарпаття.

Зазвичай гастрономічні тури асоціюються з Західною Україною чи Європою. Проте у кожному регіоні є свої кулінарні секрети.

Вино
www.flickr.com/Cofrance Sarl

4. Інтерактивний музей мінералів

Зазвичай мінерали можна побачити у музеях, де вони припадають пилом на полицях. Однак на Закарпатті є чимало мінералів та напівкоштовних каменів: унгварит, гірський кришталь, родоніт, кам'яна сіль, яшма, агат та опал. Був-би доречним музей, де можна побачити як обробляють камінь з можливістю виготовити сувенір самостійно.

мінерали
www.flickr.com/Олексій

5. Городище білих хорватів

Біля села Дуброва Львівської області збереглось унікальне місце, про яке мало хто знає. Це старовинне городище, що нагадує село гобітів із фільму "Володар перснів". Насправді ж, це скельне місто, яке вважається одним із найдавніших поселень слов'ян. Крім печер, тут є низка історичних об'єктів, що потребують дослідження. Поряд знайдені сліди древніх поселень, капищ та некрополів.

Якщо дослідити місцевість, то можна створити цікавий музей просто неба та екскурсійні маршрути. Таке місце буде приваблювати туристів не лише з України, а й із Європи. У селищі можна зробити тематичний готель-музей, у якому обладнати кімнати для фотосесій.

Село Стільсько, городище_10
www.flickr.com/repetylo

6. Музей-солеварня на Закарпатті

Закарпаття здавна славиться покладами солі. Тому музей-солеварня користувалася-б тут попитом.

Наприклад, відомо, що видобуток солі біля села Солотвино проводився ще у II столітті за правління римського імператора Марка Траяна. Село відоме своїми соляними озерами, тому музей-солеварня з лікувальним та кулінарним нахилом тут був би доцільним.

Солотвино
www.flickr.com/Paul Dmitryev

7. Оглядовий майданчик на Мукачівський замок

Один із збережених українських замків, біля якого можна зробити неповторні фото – Паланок. А найкращий ракурс для знімку – дорога в напрямку Берегового, біля каналу Коропець. Однак оглядових площадок, тут немає. Можна відкрити готель-ресторан, з якого буде відкриватись панорама на чарівний замок.

місто Мукачево, Замок Паланок
www.flickr.com/Vladimir Varfolomeev

8. Парк Юрського періоду

На території України є чимало місць, де були знайдені житла давніх людей та кістки доісторичних тварин. Такі місця маловідомі, а знахідки звідси вивозять до обласних та національних музеїв.

Варто було б відкрити Парк юрського періоду за прикладом Наукового парку розваг біля села Красеюв у Польщі. Вартість відвідування останнього приблизно коливається від 350 грн до 1350 грн. Ціна залежить від локацій, які хоче оглянути гість, та кількості людей в групі.

Це могли б бути  скульптури динозаврів та мамонтів у реальний зріст, житла первісних людей з їхніми фігурами та готель у подібному стилі. Музей міг би вміщувати освітню та розважальну частину.

Наприклад, на околицях селища Королево Виноградівського району Закарпатської області розташована найдавніша стоянка людей у центральній та східній Європі. Навколо селища дослідники неодноразово знаходили старовинні знаряддя праці. Крім того, у Королевому колись був будинок угорського короля Стефана V Арпада. Назва селища, в перекладі з угорської, означає "Дім Короля". А на горі посеред Королевого збереглись руїни замку "Няляб", який можна відновити. В додаток, тут ще й є винзавод та грандіозні винні погреби біля гори. Тому Королево чудово підходить для втілення подібної ідеї.

Красеюв, Опольське воєводство, Парк Юрського періоду
www.flickr.com/Bronek Drużba

9. Гончарне ремесло

Містечко Косів славиться своєю керамікою та майстрами гончарної справи. Однак тематичних закладів тут немає.

Популярністю у відпочивальників користувався б комплекс, де можна поспостерігати за виготовленням виробів та взяти участь у майстер-класах, оглянути гончарний музей та придбати кераміку на ринку. І головне, щоб це було цілий рік.

За приклад варто взяти селище Опішня Полтавської області. Воно здавна вважається українською столицею гончарства. В Опішні є усі вищеперечислені цікавинки, які приваблюють туристів.

А в Золочівському районі Львівської області розташовується село Гавареччина. Відоме воно своєю чорнодимленою Гаварецькою керамікою. Однак тут є лише занедбана школа гончарства. Якщо її відреставрувати, створити музей гончарства та проводити майстер-класи для туристів то можна непогано заробляти. До того ж, за 16 км від села розташовані замки "Золотої підкови Львівщини"  - Олеський та Підгорецький.

Кераміка
www.flickr.com/Bo&Ko

10. Організація подорожей цікавими місцями України

Від кожного обласного центра чи міста можна організувати автобусні туристичні маршрути. Такий бізнес можна розпочати за мінімальні коштами. Для початку буде достатнього комфортабельного автобуса, який можна орендувати. А цікаві туристичні об'єкти легко знайти в інтернеті.

З Києва туристи їздять на Чернігівщину: садиба у Качанівці, Сокиринський палац, стародавній Седнів, гетьманська столиця - Батурин, Тростянецький дендропарк та звісно Чернігів. А також на Житомирщину: палац Ганських, у якому жив Оноре де Бальзак, старовинний Бердичів, Коростень - місто, яке було столицею древлянського князівства, "Кам'яне село" біля Рудні-Замисловецької та Дениші, де є скелі для альпінізму та залишки замку Терещенків.

Качанівка
www.flickr.com/Zhesin

Залиште свій коментар