Замки мушкетерів та містична церква. П'ять туристичних об'єктів України, де знімали культові фільми

Дата публікації
Перегляди
4323
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Замки мушкетерів та містична церква. П'ять туристичних об'єктів України, де знімали культові фільми

Фото: УНІАН

Найбільше локацій для знімань кінорежисери знаходять на Західній Україні.

Один з популярних напрямків туризму в світі - це подорожі місцями знімань відомих фільмів. Так, шанувальники кіноепопеї «Гра престолів» - їдуть до Іспанії, Ірландії та Ісландії, щоб побачити локації, де знімався культовий серіал. Україна своєю чергою також слугувала місцем знімань різних фільмів та серіалів. ТСН.Туризм підготував підбірку цікавих місць для подорожі Україною, де знімали відомі фільми.

Фільм "Вій" 1967 року - Седнів (Чернігівська область)

У селищі Седнів збереглась Георгіївська церква, у якій семінарист Хома Брут три ночі поспіль відспівував покійну панночку. Дерев’яний храм 1747 року був збудований без єдиного цвяха та чудово зберігся. Тепер можна оглянути не лише його фасади, а й зайти всередину.

Раніше розповідалось детальніше про стародавній Седнів та як до нього дістатись. Крім церкви, у селищі є низка пам’яток, які варто оглянути. Сюди можна поїхати на вікенд та зробити атмосферні фотографії.

Повертаючись до фільму "Вій", варто згадати ще один собор, що розташований у Чернігові – Єлецький Успенський монастир. Саме зі знімань його фасадів розпочинається стрічка. Храм чудово зберігся та нині вважається одним з найдавніших монастирів України.

Георгіївська церква / Фото: www.flickr.com/lights2008

Фільм "Весілля в Малинівці" - Хорошки та Мгар (Полтавська область)

Знімання фільму проходило в кількох селах Лубенського району Полтавської області. Розкішну графську садибу знімали у селі Хорошки. Тепер від розкішного маєтку залишилась лише руїна серед кущів.

А от монастир, у якому переховувалась банда отамана Гриціана Таврійського, зберігся й дотепер. Він розташований у селі Мгар. Нині це Спасо-Преображенський мгарський чоловічий монастир, закладений 1619-го року. Крім основної будівлі збереглась, дзвіниця, мури навколо подвір’я та Благовіщенська церква. Всі фасади прикрашені розкішною ліпниною.

Спасо-Преображенський мгарський чоловічий монастир / Фото: www.flickr.com/Vad Voityk

Фільм "Небезпечні гастролі" - місто Одеса

Весь фільм був знятий у Одесі, за виключенням деяких сюжетів. Ця стрічка відома в першу чергу тим, що у ній знявся Володимир Висоцький – радянський бард і актор. Саме він грав роль куплетиста Жоржа Бенгальского, який, під страхом смерті, розповсюджував недозволені політичні листівки.

У фільмі герой Висоцького зі спільницею прогулюється Приморським бульваром, до пам’ятника Сергію Пушкіну, де цитує його вірш.

Потьомкінські сходи / Фото: Visualhunt.com/dmytrok

Фільм "Тарас Бульба" 2009 року - Хотин (Чернівецька область)

Дії фільму розпочинаються, коли запорізьке військо готується до битви з поляками. Тут, коли Тарас Бульба говорить своє напутнє слово, позаду видніються стіни Хотинської фортеці.

Ще раз твердиня з’являється у середині фільму. Вона слугує оборонним форпостом польського війська. А в кінці стрічки на подвір’ї Хотинської фортеці страчують старшого сина Тараса Бульби - Остапа.

Хотинська фортеця / Фото: УНІАН

"Д’Артаньян і три мушкетери" 1978 року – місто Львів

У фільмі про французьких рицарів з’являються кілька замків Львівської області та саме місто. Так, Свірський замок – це родове гніздо Д’Артаньяна, а також тут відзнімали прогулянки та пікніки короля з почтом.

Олеський замок – резиденція англійця Бекінгема. А фатальний бал, коли королева повинна пред'явити королю подаровані ним підвіски, проходить у Підгорецькому замку.

Всі три замки можна відвідати і нині, вони відносяться до популярного туристичного маршруту "Золота підкова Львівщини". Побачити їх, можна виїхавши з Львова самотужки, або замовивши екскурсію пам’ятками.

У львівському Будинку вчених було знято бал у кардинала Ришельє. А Вірменський собор міста у фільмі став монастирем Дешо.

Свіржський замок / Фото: www.flickr.com/Boris Kolupaev

Олеський замок / Фото: www.flickr.com/alexey.t

Підгорецький замок / Фото: www.flickr.com/Magnus B

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4323
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація