5 подорожей до Західної України, які подарують незабутні враження

5 подорожей до Західної України, які подарують  незабутні враження

Фото: www.flickr.com/Pavlo Slavisnkyi

Гірські пейзажі, джерела, водоспади та термальні води роблять Західну Україну унікальним куточком, для мандрівки на будь-який смак.

Карпатські гори приховують цілу низку таємниць, які не всі досвідчені мандрівники відкрили. І якщо ви не були у Колочаві, то принаймні чули розповіді знайомих про село у гірській долині. А про прикордонний форт часів Австро-Угорської імперії у Поповичах - знають далеко не всі.

Кількість відвідувачів щороку зростає, а тим, хто добре знає Західну Україну, хочеться відкривати все нові місця. ТСН.Туризм підготував підбірку сіл заходу України, які будуть цікаві, як новачкам, так і досвідченим мандрівникам.

Колочава

Село розташоване у Міжгірському районі Закарпатської області. Колочава оточена горами, серед яких одна з найвищих – Стримба (1719 метрів). Варто піднятись на її вершину та помилуватись карпатськими панорамами. Можна також підкорити невисокі гори, що оточують село: Ружа, Барвайка, Топаз та Барвінок.

У селі працює 10 музеїв. Серед них: "Колочавська вузькоколійка", "Старе село", "Бункер Штаєра" – народного повстанця, Музеї Чеської та Радянської школи. Крім того, неподалік працює Школа вівчарства. Тут навчають вівчарської справи, частують овечим сиром та вурдою (страва з насіння). У Колочаві є близько 50 місць, які будуть цікаві відпочивальникам. Це історичні, культурні та природні пам'ятки.

Тут можна піти у піші екскурсії гірськими стежками або асфальтованими маршрутами. Серед таких - похід до мінерального джерела Боркут. Можна орендувати: квадроцикл, велосипед, карету та броньовану машину. Під час прогулянки вам зустрінуться стрімкі потоки та водоспади.

Любителям рибалки варто взяти з собою снасті. Крім того, можна поселитись не в самому селі, а розбити табір у горах.

Село Колочава розташоване в межах Національного природного парку Синевир.

Фото: www.flickr.com/Peter Fenda

Манява

Село розташоване у Богородицькому районі Івано-Франківської області. Відстань до райцентру – 27 км. У Маняві варто відвідати Манявський скит. Це монастир XVII століття, заснований вихідцем із Афону. У давнину храм підпорядковувався безпосередньо Константинополю.

Манявський водоспад – місце, яке обов'язково варто побачити. За висоти 18 метрів він один із найвищих в Україні. Підійти до нього можна як знизу, так і піднятись нагору. Для того, щоб оглянути його згори, варто біля дороговказу перед водоспадом повернути ліворуч і вгору. Під'їхати до самого водоспаду не вдасться – близько 1 км доведеться іти пішки, а взути краще чоботи. Прохід до нього оточений каньйоном, висотою до 20 метрів, а на шляху зустрічаються каскадні водоспади. Тому подорож цілком окупиться враженнями.

Водоспад розташований у Заповідному урочищі Звір. В його межах є ще два цікавих водоспади: Звір та Мар'яничний.

Як дістатись: до Маняви ходять маршрутки з Івано-Франківська (автостанція на вулиці Мазепи) о 8:55, 13:00, 14:40, 17:00. У селі одна основна дорога. Щоб дістатись до водоспаду, варто йти вздовж неї.

Фото: www.instagram.com/iryna_yakymyshyn

Лумшори

Село  розташоване у Перечинському районі Закарпатської області. Відстань від обласного центру – 50 км. Через Лумшори протікає річка Туриця. За 3,5 км від Лумшорів на річці є низка водоспадів. Висота кожного не перевищує 4 метрів. Біля водоспаду Давір є джерело.

Лумшори відомі від 1600 року як бальнеологічний курорт. Саме тут вам запропонують поваритися у чанах. Воду нагрівають не більше ніж 45 °C. Але може скластись враження, що ви дійсно варитесь. Тоді варто виходити із такої лазні. Для охолодження є прохолодні гірські потоки, басейни чи ванни. Такі купання будуть корисні для профілактики захворювань серцево-судинної та нервової систем, опорно-рухового апарату і шкіри.

Під час відпочинку охочі можуть порибалити у ставку. Також у селі пропонують екскурсії до водоспадів  та на полонину Рівна.

Як дістатись: поїздами ужгородського напрямку до ст. Свалява або Ужгород. Від Ужгорода є прямий рейс на Лумшори - двічі на день о 07:30 та 14:00.

Також можна дістатись з села Поляна. Звідси регулярно організовуються екскурсії.

Фото: poloninadbk3.com.ua

Косонь

Село розташоване в Берегівському районі Закарпатської області. Відстань до райцентру – 20 км.

Село оточує старовинний дубовий гай. А відоме воно своїми термальними водами. Сюди приїжджають для відпочинку та оздоровлення. Тут працює два термальних басейни з мінеральною водою. Один з них можна відвідувати цілий рік. Вода до нього подається з глибини 1190 м і має температуру +41°C. Звідусіль сюди приїжджають, щоб оздоровити опорно-руховий апарат, серцево-судинну та периферичну нервову системи.

У селі працює кілька оздоровчо-рекреаційних комплексів. Тут можна оздоровитись, насолоджуючись панорамами закарпатської природи. У Косоні добре розвинена інфраструктура.

Як дістатись: з Мукачева, Батьово або Ужгорода їздить автобус до Берегового. З його центру автобусом (відправлення кілька разів на день, крім вихідних), електропоїздом приміського сполучення до станції Косино (5 км від села) або на таксі.

Фото: www.flickr.com/Artem Getman

Поповичі

Село розташоване у Мостиському районі Львівської області за 25 км від райцентру.

Село відоме укріпленнями, що будувались перед Першою світовою війною. Низка укріплень утворювали фортецю, що вважається однією з найбільших у Європі. Будувались вони навколо міста Перемишль, що нині розташовується на території Польщі. До оборонних споруд входить 57 фортів. 6 з них розташовані на північно-західній околиці села Поповичі.

Для відвідування фортів варто мати з собою паспорт – споруди розташовані у прикордонній зоні. Оскільки пам'ятки розташовані у лісі, то варто мати з собою карту та компас. Від Поповичів на захід є польова дорога, вона веде до форту "Дзевенчиці". Варто одягати захисний одяг та взяти спрей від комарів.

У  місті Мостиська збереглись старовинні храми, замок, ратуша та годинникова вежа. Тому плануючи відпочинок, варто відвідати райцентр.

Як дістатись: зі Львова від автовокзалу (біля Центрального залізничного вокзалу) курсують автобуси до села Мостиська. Від міста до села Поповичі їздять автобуси.

Фото: www.flickr.com/Robur Zwyciezca

Раніше, згадувалось про селище Середнє Ужгородського району Закарпатської області. Саме тут, можна побачити залишки замку Тамплієрів та почастуватись вином, що зберігається у старовинних рукотворних печерах.

Повʼязані теми:

Наступна публікація