5 причин відвідати Мукачево. До міста їдуть заради молодого вина, легенд та унікальної архітектури

11 листопада 2017 року в Мукачеві з розмахом святкуватимуть день святого Мартина - покровителя міста.

Мукачево найбільш відоме завдяки легендарному замку, що височіє над містом. Він вистояв перед численними облогами та був цитаделлю повстань. А якщо вірити легенді, то під час будівництва, власникові навіть довелось домовлятись з нечистою силою.

Однак замок Паланок не єдина принада старовинного міста. ТСН.Туризм знайшов 5 причин відвідати Мукачево.

1. Замок Паланок

Грандіозний замок Паланок видно ще на під'їзді до міста Мукачево. Він височіє над місцевістю майже на 70 метрів, завдяки горі вулканічного походження, на якій розташовується. Будувати кам'яну твердиню на горі розпочали у XIV столітті. Але й до цього тут була фортеця, щоправда, вона не збереглась.

Нинішній вигляд Мукачівський замок отримав не одразу. Розбудовували його аж до кінця XVII століття, тобто ще цілих чотири століття. За цей час твердиня зазнала численних змін, а її архітектура поєднала різні зміни, що вносили з оборонних та естетичних міркувань власники.

У замкові розташовується музей історії твердині, а також низка цікавих крамничок. А на його оглядових майданчиках можна помітити пам'ятники колишнім власникам. Один з яких, якщо вірити легенді, навіть домовлявся з щезником (чортом), щоб той допоміг докопатись до води у твердині.

Нагадуємо, замок Паланок увійшов до 10 українських замків, біля яких обов'язково потрібно зробити селфі.

місто Мукачево, Замок Паланок
www.flickr.com/Vladimir Varfolomeev

2. Міська ратуша

Ще одна окраса міста Мукачево - Міська ратуша. Збудована у неоготичному стилі з урахуванням архітектурних віянь XX століття, ратуша має романтичний вигляд. На основній вежі є балкон з розкішними перилами, а кожен її ріг прикрашений середньовічними башточками.

На ризаліті, що відступає від основного фасаду, є ще дві декоративні вежі – вони додають ратуші індивідуальності. Однак найбільш впізнаваною її робить оливковий колір. І все разом робить будівлю, де нині розташована міська рада, неповторною.

Ратуша міста Мукачево
visualhunt.com/spoilt.exile

3. Костел святого Мартина

Кафедральний собор був збудований 1904-го року на честь покровителя міста Святого Мартина. Поряд з собором збереглась каплиця Святого Йосипа, що вважається зразком релігійних пам'яток XIV століття.

Костел виконаний у світло-коричневих тонах, а головну його вежу прикрашує годинник.

Прогулюючись біля храму, варто зайти до нього та помилуватись старовинними розписами. До того ж, у ньому зберігається орган 1914 року, музика якого пронизує все тіло наскрізь.

Кафедральний костел розташовується неподалік від ратуші, яка, до речі, прикрашена гербами з покровителем міста.

Кафедральний костел святого Мартіна в Мукачево
visualhunt.com/varfolomeev

4. Палац графів Шенборнів

За 16 кілометрів від Мукачева розташовується село Карпати. Тут можна побачити ще один із найцікавіших архітектурних шедеврів українських земель – палац графів Шенборнів, або Берегвар.

Палац побудований у неоромантичному стилі наприкінці XIX століття. Тоді ж навколо будівлі був розбитий розкішний парк площею 19 га, що зберігся й до нині.

Раніше про Берегвар згадувалось серед 10-ти провінційних палаців та садиб України, які обов'язково треба побачити.

Якщо їхати до казкового палацу, то варто відвідати старовинний замок Сент-Міклош у Чинадієво. Селище розташоване ближче ніж за 10 км від Мукачева. І хоча ззовні замок може здатись досить похмурим, інтер'єри твердині приємно здивують. У його кімнатах представлені виставки кельтської та скіфської культури, а також речі та портрети власників твердині. Відвідувачі також можуть оглянути таємні проходи, що збереглись у товстелезних стінах Сент-Міклоша.

Палац графів Шенборнів
www.flickr.com/Роман Кіцюк

5. Фестиваль вина у Мукачево

Фестиваль "Червене вино" щороку приурочують до Нового року за старим стилем. 2018-го року він відбудеться 12-14 січня. На фестивалі виступають місцеві виконавці, охочі смакують вино та розважаються, як то прийнято у таких випадках. На святі також можна спробувати закарпатські настоянки та медовуху.

11 листопада 2017 року – день святого Мартина. А оскільки він покровитель міста Мукачево, то тут пройде величезне святкування. Під час святкового дійства відбуваються етнічні ярмарки та забивається клин у першу бочку молодого вина. Можна придбати вироби кондитерів та бджолярів, а також скуштувати смажені каштани, французький суп, глінтвейн й різні інші страви та напої.

А святий Мартин відомий тим, що започаткував капеланство. Капелан - це військовий священик у армії, який проводить богослужіння серед військових, стежить за їхнім моральним станом та відспівує померлих.

Учасники фестивалю "Французька осінь"
УНІАН

Залиште свій коментар