Екстремальний відпочинок: що і де пропонують у Києві та області та скільки це коштує
УНІАН

Сезон екстремального відпочинку зазвичай триває від квітня до жовтня.

Екстремальний відпочинок щороку стає все більш популярним та розвиненим. Так, у Києві сьогодні існує вже ціла низка екстрим-розваг: від стрибків з парашутом і вейкбордингу до катання на справжньому танку Т-34.

ТСН.ua зібрав найкращі ідеї екстремальних розваг вартістю від 200 до 27 000 грн, які пропонують у столиці та Київській області.

Стрибки з парашутом

Під час стрибку із парашутом людина залишає літальний апарат (ЛА) для безпечного приземлення із застосуванням парашута. Сезоном стрибків є квітень-жовтень, оскільки така розвага залежить від погодних умов і перешкодити стрибнути може вітер, дощ та навіть сильна спека.

Види стрибків з парашутом

Стрибок з парашутом "купол" - здійснюється з висоти 600-800 м, вільне падіння триває 3-4 сек., потім парашут розкривається сам (примусово). Так стрибають усі новачки.

Тандем-стрибок - здійснюється з парашутом "крило" разом із інструктором, до якого вас "пристібають", з висоти 3500-4000 м. Вільне падіння триває близько 45-60 сек. Так стрибати може чи не кожен незалежно від віку та стану здоров'я (в межах здорового глузду).

Самостійний стрибок з парашутом новачки не роблять, його виконують більш досвідчені стрибуни. Самостійний стрибок виконується з висоти 1000 метрів. Вільне падіння - 2-3 секунди.

Хто може стрибати, а хто ні

Ваша вага повинна бути не меншою за 45 кг і не більшою від 100 кг.

Вік: з 14 років (особам до 16 років дозволяють стрибати за надання нотаріально завіреного дозволу батьків або в їхній присутності. В такому разі необхідна наявність документів як у дітей, так і у батьків).

Не можна стрибати, якщо ви:

 • вагітні;
 • маєте проблеми з тиском;
 • страждаєте на цукровий діабет;
 • маєте будь-які психічні захворювання;
 • мали переломи опорно-рухового апарату протягом останніх 18 місяців;
 • мали черепно-мозкові травми;
 • страждаєте на серцеву недостатність;
 • страждаєте на гіпертонію будь-якого ступеня;
 • перебуваєте в стані наркотичного або алкогольного сп'яніння.
Парашутист

Що взяти з собою, як підготуватися, що одягнути

Одяг має бути щільним і зручним, з довгими рукавами і штанинами (навіть якщо на вулиці +30 градусів), і такий, який не жаль порвати (можна зачепитися під час приземлення). А ось взуття не тільки зручне, але і таке, яке міцно фіксує стопу. Не забудьте взяти з собою будь-який документ, що засвідчує вашу особу (паспорт, права, студентський) та ідентифікаційний код (для оформлення страховки). Деякі парашутні школи вимагають довідку з медогляду (це потрібно дізнаватися заздалегідь).

Перед тим, як рушати на аеродром, добре перекусіть - адже ви не почнете стрибати одразу після приїзду, а доки пройдете інструктаж, дочекаєтеся стрибків, ви захочете їсти. Якщо ви носите окуляри або контактні лінзи, перед стрибком закріпіть їх: у цьому допоможуть спортивні окуляри (як правильно це зробити - підкаже інструктор). Перед стрибком зніміть усі прикраси, дістаньте з кишень колючі, гострі, крихкі речі.

Скільки триває і як проводиться підготовка?

Зазвичай теоретична частина підготовки (інструктажу) триває до трьох годин - залежно від чисельності групи. Потім потрібно пройти ще практичну частину на тренажерах та навчитися правильно приземлятися (3-4 години). Потім зазвичай ще потрібно пройти медогляд, і лише потім вам дадуть парашут і спорядження. Сам стрибок займає близько пів години від зльоту до повернення у парашутне містечко.

Де

Дропзона "Бородянка" - смт Бородянка, Київська обл., 40-50 км від Києва

https://asair.com.ua/

https://dzboro.com.ua/service/pryzhki-s-parashyutom/

+38 (096) 229 87 87

info@dzboro.com.ua

Аеродром "Чайка" - с. Петропавлівська Борщагівка, 10 км від Києва у бік Житомира

https://www.chayka.aero/airfield/chaika

+38 (044) 288 40 44; +38 (098) 622 52 20; +38 (093) 903 14 44

info@chayka.aero

ДЗ "5 океан" - с. Ксаверівка, Васильківський район, 60-й км Одеської траси, вул. Київська 172, 45 км від Києва

https://dz5ok.com.ua/

+38 096 010 19 19; info@dz5ok.com.ua

Скільки коштує та додаткові послуги

Самостійний стрибок – від 2000 грн

Тандем-стрибок з інструктором  - від 3800 грн

Додатково можна замовити фото- та відеозйомку – від 500 грн

Політ на парашуті за катером/політ на парасейлі

Парасейлінг - це активна розвага, під час якої людина або група людей до 3 осіб піднімаються над водою на спеціальному парашуті, прикріпленому за допомогою троса до катера. Парасейл має спеціальні отвори з боків і в задній частині, завдяки чому в повітря його здіймає сила вітру. Максимальна висота польоту - 150 м. За швидкості вітру понад 7 м/с польоти не проводять.

Обмеження

Несприятливі погодні умови. Обмеження по вазі – від 45-50 кг до 110 кг, а якщо група, то загальна вага не може перевищувати 200-210 кг.

Вікові обмеження: парасейлінг дозволений дітям з 10 років у супроводі батьків.

Протипоказано вагітним та людям, які мають травми і проблеми з серцево-судинною та дихальною системами або інші хронічні хвороби.

Парасейлінг
Associated Press

Що взяти з собою, як підготуватися, що одягнути

Обов’язково з собою потрібно мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу. Щодо одягу особливих вимог немає, єдине що треба врахувати - одяг має бути зручним.

Перед польотом вам обов’язково мають провести короткий інструктаж. Після чого вас посадять в катер разом з іншими учасниками. Максимальна кількість пасажирів на катері - 7 осіб.

Де

Parasailing - спортивний клуб, м. Київ, парк "Муромець", пляж "Чорторий"

м. Київ, ст. м. Мінська, вул. Оболонська Набережна, Оболонський пляж

Parasailing Vyshgorod – м. Вишгород

+38 063 248 9321; +38 063 248 9321; +38 063 709 8929

Скільки коштує

Від 1000 грн за політ тривалістю 10 хвилин.

Політ на паратрайку/параплані

Паратрайк - це надлегкий пристрій, який летить за допомогою парашутного крила завдяки повітряним потокам, створеними гвинтом на двигуні. Велике парапланерне крило прикріплюють до триколісної алюмінієвої конструкції двомісного апарату. Робота двигуна поєднується з керуванням крилом за допомогою строп. Величезна перевага паратрайка порівняно з іншими подібними пристроями полягає в тому, що в польоті можуть брати участь двоє людей - пілот і пасажир. Максимальна висота польоту на паратрайку досягає 5 км. Швидкість становить 55-60 км/год, а дальність польоту залежатиме від кількості палива в баку.

Обмеження

Несприятливі погодні умови. Послуга не відбудеться під час будь-яких опадів, під вітром, сильнішим за 6 м/сек, і за температури повітря нижче  -3 градусів.

Максимальна вага учасника: до 100 кг. Вікові обмеження: діти до 14 років не допускаються до польотів, з 14 до 18 років можливо здійснити політ тільки в присутності батьків.

Протипоказано вагітним та людям з психічними, фізичними та медичними протипоказаннями, а також особам у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Параплан
УНІАН

Що взяти з собою, як підготуватися, що одягнути

Обов'язково з собою потрібно мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу. Рекомендована форма одягу: спортивна і зручна, обов'язково -  вітрозахисна куртка. Інструктором надається: шолом, окуляри. Перед польотом Вам обов'язково проведуть інструктаж.

Де

м. Вишгород, с. Осещина, 15 км від Києва

Дропзона "Бородянка" - смт Бородянка, Київської обл., 40-50 км від Києва

https://asair.com.ua/

https://dzboro.com.ua

+38 (096) 229 87 87; info@dzboro.com.ua

Скільки коштує та додаткові послуги

Від 1400 грн за 7 хв. до 7400 грн/50 хв.

Додаткові послуги: фото- та відеозйомка, нічні польоти.

Вейкбординг

Вейкбординг – комбінація серфінгу, сноубордингу, скейтбордингу і водних лиж. Катер буксирує рейдера, який стоїть на короткій та широкій дошці. Під час руху зі швидкістю 30-40 км/год з додатковим баластом на борту катер залишає за собою хвилю, яку райдер використовує як трамплін. У стрибку вейкбордист виконує різноманітні трюки.

Вейкборд-катер - варіант з катером полягає в тому, що спортсмен тримається за спеціальний фал і, використовуючи хвилі або трампліни, виконує захопливі трюки.

Вейкборд-електротяга - вейк на електротязі рухається за допомогою спеціального механізму – канатно-буксирувального пристрою, який замінює собою катер. Такі установки можуть бути різними: наприклад, є моделі кільцевого типу, які рухаються колом, або реверсного типу, де процес катання можливий тільки по прямій лінії.

Обмеження

Несприятливі погодні умови. Вікові обмеження: підходить для людей будь-якого віку. Однак неповнолітні діти мають бути у супроводі батьків.

Що взяти з собою, як підготуватися, що одягнути

Обов'язково з собою потрібно мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу. Для занять вейкбордингом потрібні: вейкборд, рятувальний жилет, гідрокостюм.

Вейкбординг
УНІАН

Де

 • Х-парк - м. Київ, парк "Муромець"
 • Sky Family Park - м. Київ, проспект Генерала Ватутіна, 2
 • Yacht Club Riviera Riverside - Київ, вул. Раїси Окіпної, 18
 • WS "Provincia" - м. Київ, вул. Богатирська, 26а
 • "Olympic village"- м. Київ, Новообуховское шоссе, 26 км

Скільки коштує та додаткові послуги

Від 200-250 грн за 30 хв. Додаткові послуги: фото- відеозйомка, послуги інтсруктора.

Польоти на флайборді

FlyBoard - абсолютно новий дивовижний екстремальний вид спорту. Пристрій для флайборду дозволяє підняти людину над водою і складається з короткої платформи, на якій встановлені черевики зі спеціальними форсунками, крізь які проходить вода під сильним тиском. Вода подається до платформи через спеціальну трубку, що з'єднана з двигуном гідроцикла. Людина, ставши на таку дошку, здатна підніматися над водою, керуючи своїм тілом в повітрі за допомогою нахилу стоп - тільки потрібно утримувати рівновагу. Саме для стабільності руху над і під водою флайборд було вирішено вдосконалити, додавши дві ручки з соплами для рук пілота, які дозволяють відчувати себе більш впевнено. Максимальна висота польоту над водою - від 2 до 5 метрів.

Обмеження

Несприятливі погодні умови. Займатися флайбордингом можуть всі люди, які досягли 16-річного (за присутності батьків) віку і мають вагу не менше 40 кг. Обмеження по вазі - до 100 кг.

Флайбординг
Associated Press

Що взяти з собою, як підготуватися, що одягнути

З собою потрібно мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу. Обов’язково потрібно пройти інструктаж з основ управління флайбордом і техніки безпеки. Необхідне спорядження: шолом, рятувальний жилет і гідрокостюм за бажанням.

Де

 • Х-парк - м. Київ, парк "Муромець"
 • Flyboard - м. Осокорки, Дніпровська набережна
 • FlyBoard Kiev - м. Київ, ст. м. Почайна, Північний міст, Adrenalin Wake Club, http://flyboardkiev.com.ua/
 • Flying Pro - м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 10 (яхт-клуб "Рів'єра"), http://flyingpro.com.ua/

Скільки коштує та додаткові послуги

Вартість польоту на флайборді залежить від тривалості сеансу і включає сам політ, інструктаж фахівця, прокат екіпіровки (гідрокостюм, шолом, рятувальний жилет).

 • 10 хв. - від 650 грн до 900 грн
 • 20 хв. - від 1250 грн до 1300 грн
 • 30 хв - від 1600 грн до 2000 грн
 • 60 хв. - від 3000 грн до 3700 грн

Додаткові послуги: фото- та відеозйомка, послуги інструктора.

Прогулянка на баггі

Баггі - відкритий міні-автомобіль полегшеної конструкції, призначений для їзди бездоріжжям. Гоночна система дозволяє швидко набирати швидкість, а невелика вага - легко маневрувати.

Обмеження

Несприятливі погодні умови. Вікові обмеження: доступно для осіб від 9-річного віку (але діти - у супроводі батьків). Медичні протипоказання: травми хребта, вагітність.

Що взяти з собою, як підготуватися, що одягнути

Обов’язково з собою потрібно мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу. Перед заїздом тренер проведе вступний інструктаж. Райдер потренується керувати автомобілем, розганятися, вміло входити в повороти і гальмувати. Прогулянка мине на пересіченій місцевості з різним рельєфом. Одягнути краще спортивний і зручний одяг, який не жаль.

Баггі
УНІАН

Де

GetDrive - Баггі центр - Київська обл., с. Березівка, 19 км від КП по Житомирській трасі (котеджне містечко "Нова Березівка")

http://getdrive.com.ua/

Скільки коштує та додаткові послуги

Від 750 грн за 1 людину/25 хв.

Від 1500 грн за 2 людей/25 хв.

Катання на історичному танку Т-34

Т-34 - найвідоміша радянська бойова машина. Багато фахівців і військових експертів визнали її одним із кращих танків Другої світової війни. Т-34 мав великий вплив на її результат і на розвиток танкобудування загалом. Катання відбуватиметься у лісовій зоні. Вести танк буде військовий, який покаже, як керувати бойовою машиною, і пояснить правила техніки безпеки перебування всередині неї.

Обмеження

Вікові обмеження: доступно для осіб, які досягли 5-річного віку у супроводі батьків. Медичні протипоказання: вагітність.

Що взяти з собою, як підготуватися, що одягнути

Обов'язково з собою потрібно мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу. Одягнути краще зручний одяг і взуття.

Де

Танк T-34 - м. Київ, ст. м. Червоний хутір, вул. Бориспільська, 44

https://www.facebook.com/thetank34/

Скільки коштує та додаткові послуги

27 000 грн за 4 осіб/60 хв. Під час прогулянки можна фотографуватися.

Танк Т-34
УНІАН

Залиште свій коментар