Алегоричний парк Шенборна: живий календар друїдів, міст Євангелістів та острів Австро-Угорщини

Біля села Тур'я Пасіка можна відвідати мальовничий відреставрований парк XIX століття.

Парк Шенборна розташований на околиці села Тур'я Пасіка Закарпатської області в урочищі Воєводино. Він був відкритий 2013-го року – на 285 річницю передачі закарпатських земель у володіння графів Шенборнів. У будівництві брали участь скульптори, художники, ковалі та реставратори. На цьому місці був парк ще у XIX столітті, але його занедбали.

Парк продовжує задум маєтку Шенборнів біля Мукачева. На його території створено низку пам'яток на основі астрономічних алегорій та висаджені дерева за принципом календаря друїдів. Так, 4 великі шпилі на в’їзних баштах символізують пори року, а 12 менших – місяці. На території парку є 12 місточків – символів знаків зодіаку.

Також тут є міст Євангелістів – розкішний бароковий перехід через рікчку з чотирьома апостолами – Лукою та Іваном, Марком та Матвієм. Під мостовою аркою підвішений кований хрест, для освячення води, що тече під мостом.

Серед цікавих локацій - робочий кам’яний млин і острів у формі Австро-Угорської імперії 1867-го року. До останнього можна дістатись невеличким паром через озеро. Також на території парку є копальня золота XIX століття, яку можна відвідати. Тут навіть проводиться щорічний фестиваль золотошукачів.

Однак, одне з найцікавіших місць парку – кельтський сад, де можна побачити календар друїдів у рунічному колі. Тут кожне дерево висаджене у відповідному місці та символізує якусь астрономічну подію чи конкретний відрізок часу. Тому кожен може знайти дерево, яке відповідає дню його народження, або певній даті.

 

Публикация от #Ukrworld (@ukrworld)

Довідка:

Село Тур'я Пасіка розташоване на шосе між Свалявою та Ужгородом. Воно рівновіддалене від міст приблизно на 40 км. Тур'я Пасіка розміщується в низовині, а з усіх сторін її оточують гори. Поблизу парку, на околиці села, працює санаторій.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар