Бджолина ферма в Колочаві: апітерапія та рецепт закарпатської медовухи

Лікування бджолами, смачна медовуха та оздоровчі мазі з меду – незнані принади Закарпаття.

Колочава – найдовше село України. Воно розташоване в гірській долині Національного природного парку Синевир. Окрім магічних лісів, гір та джерел тут є ще багато цікавого.

В Колочаві є чарівна пасіка, яку утримує пан Шимоні. Бджільництво йому дісталось у спадок: спочатку цим займався дід, потім тато, тепер він сам. Окрім меду, перги, воску та прополісу у цього добродія можна знайти ще й медовуху, яку він виготовляє самостійно.

Рецепт напою дуже простий та не потребує спеціальних навичок. У 12 літрів теплої води потрібно додати 6 літрів меду і добре перемішати. Далі, щоб суміш почала бродити, треба додати 2 літри перги, це – білковий корм для бджіл. Після цього, все потрібно перелити у бутель й віднести до погребу на два місяці, для бродіння.

Справжня медовуха не може бути міцнішою ніж 8 градусів. Це вино – продукт природного бродіння меду. Для тонусу варто приймати не більше ніж 150 грамів.

Крім медовухи, на пасіці пана Шимоні можна спробувати ще одну цікаву річ, це – апітерапія. З латинської "апі" перекладається, як бджола. Ви лягаєте на годину-дві у будиночок, що над трьома бджолиними родинами і виходите, як нова копійка. Медовий аромат та мікровібрації від руху бджіл лікують весь організм.

У пана Шимоні є все для лікування та оздоровлення – дикий мед, мазі із прополісом "від всього" і цілющі трави.

Ще одне цікаве місце Закарпаття – селище Ракошино. Тут розташований славетний чоловічий монастир. Знаний він своїм фермерським господарством: тут виготовляють та продають декілька видів італійських сирів. А також у монастирі є магічний дзвін, який вабить до цього місця всіх людей, а особливо жінок. Його в стародавні часи виливали із молитвою на сім'ю та кохання.

Дізнайтесь подробиці в сюжеті "Сніданок. Мій путівник".

ВідеоМій путівник. Закарпаття - цікавинки місцевої пасіки та Свято-Покровський монастир

Залиште свій коментар