Блакитний понеділок: 7 яскравих місць світу, які врятують від депресії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Місця, які потопають в синіх, блакитних та бірюзових відтінках, проте надихають та сповнюють енергією відпочивальників.

Найдепресивнішим днем календаря вважається третій понеділок Нового року, який цьогоріч припав на 15 січня. Такої теорії дотримується низка науковців, які пов’язують моральний спад та роздратованість людей в цей час з закінченням свят, а ще з розчаруваннями у минулорічних сподіваннях. Умовно цей день прийнято називати "Блакитний понеділок".

 

 

Але психологи не погоджуються з такою назвою та говорять, що синій колір позитивно впливає на людську свідомість. А медик Елісон Стендіш говорить, що колір "заспокоює розум, тіло та душу". Як приклад він наводить низку курортних місць, у яких переважають різні відтінки синього та радить їх оглянути, щоб переконатись в його теорії, пише Daily Mail.

Острів Тіра, Греція

Найбільш впізнаваними панорамами Тіри (Санторіні) вважаються кобальтові дахи її будиночків на фоні Егейського моря. А якщо до мальовничих краєвидів додати багате розмаїття місцевої їжі, скелясті береги, що межують з пологими узбережжя та середню річну температуру - 26 градусів Цельсія, то це ідеальне місце для відпочинку.

"Кобальт - яскравий синій колір, який створює почуття глибокого спокою і дозволяє тілу знімати напругу і заспокоювати", - говорить Елісон. - Він також підтримує здатність спілкуватися один на однин ясно і правдиво".

 

Острів Тіра, Греція
www.flickr.com/Gene Tobia

 

Острів Закінф, Греція

Чимало європейців називають цей острів Занте. В них він здебільшого асоціюється з бурхливим нічним життям. Однак вдень це одне з наймальовничіших місць Європи. Тут є чимало бухт, які приховують затишні пляжі, але найцікавіше – це низка Блакитних печер та скельних арок, що височіють просто над водою.

 

 

"Цей прозорий синій колір дуже корисний для розуму й тіла", - говорить Елісон.

 

Острів Закінф, Греція
www.flickr.com/Joe Dredd

 

Порту, Португалія

Місто Порту потопає в блакитних барвах Атлантичного океану. Але це не єдине джерело синього кольору: численні старовинні храми, арки та будиночки, облицьовані барочною плиткою блакитного королівського кольору. Найяскравіший приклад сакральних монархічних будівель – церква Богоматері Кармо в Порту.

"Цей колір знищує туманність і плутанину, - говорить Елісон. - Королівський синій створює відчуття авторитету та справедливості. Він нерозривно пов'язаний із законом і порядком. Цей колір улюблений в королівської сім'ї від давніх часів."

 

Порту, Португалія
www.flickr.com/Sergio Zeiger

 

 

Порту, Португалія_2
www.flickr.com/kytetiger

 

Хускар, Іспанія

Місто Малага розташовується в регіоні Коста-дель-Соль на західному узбережжі Середземного моря. Через численні пляжі з золотим піском та теплий клімат сюди приїздять відпочивати європейці, а особливо британці. Але є ще одна причина відвідати Малагу. Звідси можна дістатись до невеличкого села Хускар, яке в народі називають "Село смурфів", через синє забарвлення його будиночків.

"Це насичений синій колір з кількома відтінками зеленого, які створюють відчуття довіри і цілісності, - додає Елісон. - Цей колір створює відчуття спокою, але також він пов'язаний з природою і вихованням, тому заохочує доброту і щедрість в людях".

 

Хускар, Іспанія
www.flickr.com/PictureJem

 

Острів Капрі, Італія

Хоча й на материковій Італії, на березі Тірренського моря, є низка казково красивих місць, але саме на острові Капрі можна побачити блакитні кольори в неймовірному водяному зареві. Тут, на острові, є вдосталь і смачної їжі, приготованої за місцевими традиціями, і видовищних панорам. Але найатмосферніше місце – Блакитний грот в одній зі скель, що відкривається просто над водою.

"Як випливає з назви, цей глибокий і потужний колір приховує дивовижні ідеї і дає блискучі одкровення", - говорить Елісон.

 

Острів Капрі, Італія
visualhunt.com/EL. Photography

 

Блакитна лагуна, Ісландія

Ісландія приваблює навіть досвідчених мандрівників своєю унікальною природою, зокрема, гейзерами, а ще Полярним сяйвом. Але є ще одна принада, яка залишається менш відомою, – це геотермальні курорти з блакитними лагунами.

"Окрім лікувальної та антисептичної дії, блакитний відтінок теплої лагуни заспокоює розум і врівноважує як фізичний, так і емоційний стан", - пояснює Елісон. - Цей особливий прозорий колір допомагає зануритись в себе та виявити глибинні ідеї чи плани".

 

Блакитна лагуна, Ісландія
visualhunt.com/WanderingtheWorld

 

Острів Сардинія, Італія

Сардинію, завдяки білосніжним пляжам та неймовірно прозорій блакитній воді, часто порівнюють з островами Карибського моря. При цьому острів розташовується в Середземному морі та належить Італії. Враховуючи, що близько 2 кілометрів узбережжя Сардинії залишаються недоторканими, а клімат теплий протягом року – це одне з найкращих місць для відпочинку в затишку.

 

 

Але, крім того, що тут можна позасмагати, "бірюза води зцілює і врівноважує емоційний стан, творчі здібності посилюються, розвивається здатність піклуватися про себе та оточення", - вважає Елісон Стендіш.

 

Острів Сардинія, Італія
visualhunt.com/WanderingtheWorld

 

Варто додати, що за ще однією формулою "Блакитний понеділок" припадає на останній понеділок місяця - тобто на 22 січня 2018 року.

Раніше розповідалось про місця, які обов'язково варто відвідати 2018-го року. Так, цьогоріч варто подорожувати до країн, які ще не перевантажені туристами, або туди, де відбудуться якісь дійсно вартісні події: на кшталт Євробачення чи Олімпійських ігор.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції