Чорногорія заборонила відвідувати ресторани туристам без COVID-сертифікатів

Чорногорія заборонила відвідувати ресторани туристам без COVID-сертифікатів

Фото: pixabay.com

Країна сподівається таким чином стримати зростання кількості заражень коронавірусом. 

Від 30 липня до 20 серпня Чорногорія вимагає пред'явлення COVID-сертифікатів для відвідання ресторанів і барів у приміщенні, нічних клубів та будь-яких спортивних заходів. Нові правила стосуються зокрема й туристів.

Про це інформує "Балканський оглядач".

COVID-сертифікат може підтверджувати повне щеплення від коронавірусу, або негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше, ніж за 72 години чи антиген-тест, не давніший 48 годин, або ж перенесену хворобу, за умови, що позитивний тест був отриманий не менше ніж 14 і не більше 180 днів тому.

Контроль здійснюватиметься за допомогою смартфону,  який зчитуватиме QR-код з COVID-сертифікату. На вході у заклади потрібно буде показувати посвідчення особи. 

Правила стосуються зокрема й іноземних громадян (туристів). Наявність сертифікату також стає обов’язковою для всіх працівників ресторанів і барів. На неповнолітніх нова вимога поширюється лише для відвідання дискотек або спортивних закладів.

Як повідомляли у МОЗ Чорногорії, на території країни діють цифровий COVID-сертифікат ЄС та інших країн, які мають QR-код. Туристи, які мають сертифікат про вакцинацію без QR -коду, можуть верифікувати документ в будь-якому закладі охорони здоров’я, і він буде дійсним протягом всього часу перебування у Чорногорії.

Крім цього, у Черногорії перенесли масові зібрання та фестивалі на період після 20 серпня.

Нагадаємо, Чорногорія через зростання кількості випадків індійського штаму "Дельта" вводить жорсткий карантин. Будь-які концерти і дискотеки під забороною.

Неймовірна природа і привітні люди: чому варто відвідати Чорногорію

Неймовірна природа і привітні люди: чому варто відвідати Чорногорію

Повʼязані теми:

Наступна публікація