Чудеса Єгипту, про які ви не знали: чому варто відвідати гробницю цариці Хатшепсут поблизу Луксора

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На стінах давньоєгипетського храму збереглись старовинні розписи та барельєфи, а тераси прикрашені грандіозними скульптурами.

Луксор в давнину був столицею Нового Єгипетського царства. Зараз, звісно, після тисячоліть занепаду, складно уявити минувшу велич стародавнього міста. Однак, серед нової забудови, можна оглянути руїни величних храмів, що будувались для фараонів. А ще – в околицях міста є низка скельних усипальниць єгипетських царів. Це так зване місто мертвих. Наймасштабніший із тутешніх заупокійних храмів – гробниця цариці Хатшепсут.

В давнину храм Хатшепсут називали "Священний із священних". А все тому, що навіть тоді його розкіш та розміри вражали сучасників. Будівля складається з кількох ярусів з святинями богів та залами присвяченими батькам цариці та їй самій. Всі стіни та колони оздоблені малюнками та рельєфами, що розповідають про історію Єгипту, а ще зображують життя богів та перехід до загробного життя.

Храм закладений з особливою архітектурною точністю. Кожний поверх усипальниці прикрашений терасами з колонадами, а ще висіченими з скелі постаментами сфінксів, єгипетських богів та фараонів. До терас веде величезний масивний пандус. Раніше до нього, через усю пустиню, від самих стародавніх Фів простягалась вимощена каменем дорога. На її узбіччях були виставлені численні статуї сфінксів, деякі з яких тепер зберігаються біля усипальниці.

Поминальний храм зводили протягом 7 років, від 1482 до 1473 року. Дивлячись на усипальницю важко повірити, що вона на тисячу року старша за легендарний храм Парфенон в Афінах.

Подробиці про храм цариці Хатшепсут дивіться в сюжеті рубрики "Мій путівник" програми "Сніданок з 1+1".

ВідеоМій путівник. Єгипет - унікальний храм в пустелі та прогулянка Нілом

Сьогодні Сніданок завершує мандрувати Єгиптом. Ми покажемо вам унікальну місцину посеред пустелі - храм цариці у місті Луксор та вирушимо на прогулянку прохолодною річкою Ніл. Дивіться більше про місця, які варто відвідати під час відпустки у Єгипті.

Мій путівник. Єгипет - унікальний храм в пустелі та прогулянка Нілом

Нагадаємо, що восени 2017 року вчені зробили сенсаційну знахідку в піраміді Хеопса. Завдяки скануванню спеціальними телескопами було віднайдено порожнину розмірами 2 на 30 метрів. Автори дослідження припускають, що кімната може виявитись усипальницею фараона та його дружини. Поки що вчені вирішують, як відкрити законсервоване приміщення. Раніше існувала лише теорія, що гробниця може розташовуватись в піраміді.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції