Для туристів Львівщини планують відкрити легендарний "Замок мушкетерів"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вже у наступному році туристам обіцяють показати розкішні зали Свірзького замку.

Вже весною 2019 року Свірзький замок, що на Львівщині, планують відкрити для туристів. Відвідувачі зможуть оглянути старовинні покої легендарної твердині, де неодноразово знімались фільми, зокрема стрічка про трьох мушкетерів, а ще побачити галереї та виставки, які тут організують.

Про це розповів голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів Богдан Гой сайту "Твоє місто".

Наразі замок закритий для відвідувачів. Туристи можуть оглядати лише його фасади та двір. Так, Свірж часто відвідують туристичні групи, що оглядають замки так званої "Золотої підкови Львівщини", до яких належать Олеський, Підгорецький, Золочівський, а іноді ще й Старосільський замки.

"Ми хочемо зробити замок відкритим для людей, але до цього треба підготуватися. Адже якщо ми відкриємо замок прямо зараз, то його просто знищать дуже швидко. Це пов’язано з тим, що  у замку немає структури, яка б обслуговувала його, ремонтувала та стежила б, щоб його не розікрали", — розповів Гой.

У Свірзькому замку планують організовувати виставки, які б приваблювали мандрівників із України та зарубіжжя. Зокрема тут хочуть представляти витвори сучасного мистецтва із застосуванням інтерактивних технологій.

Наразі Свірзьким замком опікується Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів. Відомство розшукує кошти для його реставрації.

Свірзький замок розташований у Перемишлянському районі Львівської області. Перші згадки про нього датуються 1530 роком, коли замок належав роду Свірзьких. Сучасного вигляду він набув з середини XVII століття, коли перейшов у власність графа Цетнера і належав його нащадкам до XIX століття. Найбільших ушкоджень замок зазнав під час Першої світової війни — його спалили російські війська. У міжвоєнні роки замок спробували відреставрувати. Наступні реставраційні роботи проводились у 1975-1983 роках під керівництвом архітектора Андрія Шуляра.

Нагадаємо, що в Ізяславі от-от повністю зникне унікальний палац Санґушків. Так, під час розчистки від зарослів палацу Санґушків в Ізяславі, працівники місцевої громадської організації помітили значне просідання фундаменту і відхилення східної опорної стіни північного корпусу будівлі.

ВідеоМій путівник. Старокостянтинів - замок князів Острозьких та незвична гончарна майстерня

Путівник продовжує мандрівку Хмельниччиною - розпочнеться вона з містечка Старокостянтинів Хмельницької області. Ми відвідаємо замок князів Острозьких, розшукаємо середньовічну церкву-фортецю, а також познайомимось із гончаром,  який створює стильні та красиві вироби у старовинних стінах.

Мій путівник. Старокостянтинів - замок князів Острозьких та незвична гончарна майстерня

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції