Дні європейської спадщини: у Львові відбудеться 92 безкоштовні події

Дні європейської спадщини: у Львові відбудеться 92 безкоштовні події

Під час проведення Днів європейської спадщини для львів’ян та гостей міста відкривають локації, до яких зазвичай немає доступу.

У цей вікенд, 11-13 вересня, у Львові відбудуться Дні європейської спадщини. Цьогорічною темою буде "Спадщина і освіта: уроки, які варто повторити", вона охопить рекордну за попередні роки кількість подій – 92.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

Для огляду відкриють прокуратуру, оглядовий майданчик вежі Корнякта, тролейбусне депо та маловідомі об’єкти. Участь у всіх заходах безкоштовна, але кількість учасників обмежена, зважаючи на карантин. 

"За десять років, впродовж яких ми проводимо Дні європейської спадщини, ми відкривали львівські підземелля, вежі, храми. Основна мета ДЄС — це не тільки відкривати нові місця, а й привернути увагу до таких об'єктів, які варто реставрувати, в яких варто вкладати кошти, адже вони мають великий туристичний потенціал", — пояснила в. о. начальника управління туризму Галина Гриник.

Гостям запропонують екскурсії, лекції, квести та майстер-класи, під час яких можна буде дізнатися про еволюцію освіти у Львові та оглянути мистецькі й архітектурні шедеври освітніх закладів.

Вежа Корнякта
Вежа Корнякта

У п’ятницю, 11 вересня, учасникам розкажуть історію жіночої науково-виховної школи сестер-монахинь De Notre Dame, альтернативну освіту Івана Франка, а також ознайомлять як з давніми професіями (вагоновода та пивовара), так і з сучасними – графічного дизайнера, покажуть процес виготовлення настільних ігор, ознайомляться з різними видами друку, естампними техніками.

У суботу, 12 вересня, львів’яни зможуть завітати в Художньо-промислову школу (коледж ім. Труша) і Торгово-промислову палату (обласна прокуратура), дізнаються про геральдику, фах фармацевта, скульптора, комп’ютерного інженера і архітектора.

Недільна програма 13 вересня запрошує гостей на екскурсії про неформальні знання львівських хіпі, жінок у науці та старознаки на давніх освітніх закладах.

З детальною програмою цьогорічних Днів європейської спадщини у Львові на три дні можна ознайомитися на сайті. Організатори максимально уникатимуть скупчень людей і просять всіх присутніх бути у масках.

Дні європейської спадщини започаткувала у 1991 році Рада Європи. Щороку у вересні ті країни, які приєдналися до Європейської культурної конвенції, показують учасникам маловідомі й закриті споруди, розповідають їхню історію.

Нагадаємо, що Львівська опера відкриється прем'єрою балету "Створення світу".

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів