Відпочинок на воді, у небі і навіть під землею.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями. 

ТСН у своєму спецпроєкті "Україна All Inclusive" розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке озеро на мапі країни солоніше за Мертве Море та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. 

Цього разу кореспонденти пропонують влаштувати активну та екстремальну відпустку на Дністрі: зі спуском річкою, катанням на сапі, водоспадами та спуском у другу за пртяжністю печеру у світі. 

Селфі із островом Інь Янь та сплав рікою на Франківщині

Дністровський каньйон - це 250 кілометрів неймовірної краси краєвидів. Тут не доведеться нудьгувати, адже відпочинок тут можна влаштувати і на воді, і у небі, і навіть під землею.

Селфі із островом. За красивим селфі варто їхати до загадкового острова, який називають Інь Янь. Він утворився під час повені 1969 року, дістатися сюди вкрай непросто. Через відсутність нормальних доріг сюди краще їхати потягом. Спочатку треба дістатися Тернополя, а тоді маршруткою їхати три години до села Литячі. 

Сплав рікою та катання на сапі. Для любителів екстриму є ліпший варіант добирання до острова - сплав рікою, однак спочатку потрібно поселитися у кемпінгу у селі Лука. Розбити тут намет коштує 90 гривень за добу.

Для тих, хто хоче більше комфорту, є бунгало з власною верандою (760 грн). Особливість кемпінгу - санвузол спільний, незалежно від того живете ви у наметі чи у будинку. Кухня теж спільна, користування нею безкоштовне. Для тих, хто не хоче готувати під час відпустки, працює їдальня. Комплексний обід у середньому коштує 100 грн.

Сплави Дністром пропонують різні: і вверх, і вниз за течією. Річка спокійна, тож покататися можна навіть із дитиною. Із собою варто мати головний убір від сонця, сонцезахисний крем, телефон у водонепроникному чохлі і пляшка води. Одноденний сплав у супроводі гіда коштує 690 гривень з людини. 

На мальовничому маршруті є навіть зупинки: тут покажуть печеру відлюдника і водоспад з поетичною назвою "Дівочі сльози". Також охочим пропонують покататися на сапі. Ставати на нього можна без підготовки, головне -  не відволікатися та тримати баланс. 

Політ над каньйоном і спуск в одну з найдовших печер світу. За 20 кілометрів від табору в селі Одаїв є можливість побачити каньйон не лише з землі, а й з висоти пташиного польоту. Тут можна політати: за 15 хвилин такої розваги доведеться заплатити 800 гривень. 

Ще одие формат відпочинку - під землею. За 80 кілометрів від табору є печера із назвою Оптимістична. Двісті сімдесят кілометрів під землею - це друга за протяжністю печера в світі. Одна на екскурсію можна ходити навіть із маленькими дітьми. 

Чотири години із гідом коштуватимуть 1500 гривень за групу до 10 людей; 150 гривень потрібно доплатити за спорядження. У печері в одній з галерей можна залишити і свій слід.

Такі риденні пригоди коштують близько 3000 гривень на людину. 

Як дістатися кемпінгу у селі Лука на Франківщині

Щоб розпочати свою екстремальну відпустку, потрібно дістатися потягом або машиною до Івано-Франківська. Так, зі столиці сюди прямує потяг за напрямом “Київ - Івано-Франківськ”, який вирушає о 19:07 та перебує у дорозі 8 годин.

Вартість квитків у потязі-інтерсіті "Київ - Івано-Франківськ":

  • місце для сидіння першого класу - 955 грн;
  • місце для сидіння першого класу - 474 грн.

До самого села Лука курсують прямі маршрутки.

Залиште свій коментар