Хиткий та ризиковий зимовий відпочинок: Туреччина запроваджує комендантську годину, а в єгипетській Хургаді закриваються готелі

Хиткий та ризиковий зимовий відпочинок: Туреччина запроваджує комендантську годину, а в єгипетській Хургаді закриваються готелі

Фото: Associated Press

Українці радо планують відпочинок на улюблених курортах, але можуть незчутися як опиняться в "карантинній пастці".

В Туреччині, яка була відкрита для туристів все літо і осінь все більше звучать голоси на запровадження повного локдауну.  Налякані високою добовою статистикою захворюваності коронавірусом і чутками про те, що навіть ці дані зменшені, понад 80% турків закликають до повернення ізоляції - хоча б на вихідних.

Такі дані показало опитування Ipsos, який публікує видання Ahval.

На засіданні турецького кабміну вирішили таки запровадити часткову комендантську годину.

Як заявив на засіданні президент Реджеп Таїп Ердоган, такий захід міра буде введено у вихідні дні від 21 листопада - водночас від 10 ранку до 8 години вечора люди зможуть вільно пересуватися, щоб забезпечити виробництво. Повністю закривають кінотеатри до кінця року, ресторани будуть працювати тільки на винесення, а діяльність кав'ярень взагалі тимчасово припинена.

Цікаво, що обмеження не повинні торкнутися тих, хто під час комендантської години повинен вирушати в аеропорт, а також тих, хто подорожує Туреччиною автобусами. Зокрема і туристів.

І заяв про "закриття кордонів" поки не прозвучало.

Хоча навіть за офіційною статистикою щоденні випадки захворювання COVID-19 у Туреччині досягають 3300 осіб. За офіційними даними Міністерства охорони здоров'я в понеділок в Туреччині зареєстровано рекордне число випадків - 3316 нових пацієнтів з коронавірусом за останні 24 години. Рівень інфікування і смертності в країні від квітня збільшився більш ніж в три рази, що викликає занепокоєння, особливо в великих містах, таких як Стамбул, де зафіксовані 60% від загального числа випадків захворювання в країні.

І до того ж саме на Стамбул розраховують як на зимовий напрямок більшість українців.

Ціни за один тиждень проживання в готелі Стамбула у листопаді 2020 року для українців стартують від 7 тисяч грн. 

В Єгипті член туристичних інвесторів в Південно-Синайській асоціації Атеф Абдель Латіф заявив що зимовий сезон "мертвий" через зростання кількості заражень COVID-19 в Європі.

Про це повідомляє єгипетське видання Аль-Ватан.

Латіф пояснює, що туристи з Німеччини, Великої Британії, Італії, Франції та Іспанії не можуть залишити свої країни через блокування. Що стосується внутрішнього туризму, то він надзвичайно зменшився з початку навчального року в середині жовтня.

Він додав, що заповнюваність готелів Шарм-Ель-Шейха та Хургади наразі становить 20 відсотків із 50 відсотків, визначених Міністерством туризму та археології.

На фоні цієї заяви кілька готелів і курортів в Хургаді оголосили про часткове закриття через низьку заповнюваність іноземними туристами. Друга причина закриття готелів в тому, що внутрішній туристичний сезон в Єгипті добігає кінця.

Замість повного закриття деякі готелі вирішили перейти на часткову роботу, щоб заощадити витрати, але одночасно відправити більшу кількість співробітників в оплачувані відпустки.

Водночас ціни на номери в багатьох п'ятизіркових готелях Хургади впали приблизно до $ 50 на двох на добу, і до $ 75 в готелях Марса-Алам, Макаді і Сахл-Хашіш.

Атеф Абдель Латіф зазначив, що 90 відсотків туристів в Єгипті є українцями. Загалом протягом літнього сезону 400 тисяч іноземних туристів відпочивали в Єгипті.

В середньому українські оператори пропонують відпочинок на курортах Єгипту в листопаді – від 450 доларів за тиждень у тризіркових готелях і 600-700 доларів в п’ятизіркових готелях.

Нагадуємо, що ООН прогнозує скорочення туристичної галузі на 70%.  

Повʼязані теми:

Наступна публікація