Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Історія про магічний "Дім, у якому…" Маріам Петросян від Книголав

Книжка перекладена понад десятьма мовами, має низку нагород та велику кількість шанувальників.

У видавництві  #книголав вийшов відомий роман вірменської авторки Маріам Петросян.

"Дім, у якому…" — це епічна доросла казка, яка не лишає байдужим жодного читача, вона вражає своїми незвичними та багатогранними героями, атмосферою, що наповнена, як теплом, так і сильною пітьмою.

"Я ніколи б не назвала цей роман підлітковим, попри вік його персонажів. Це дуже глибокий роман, вартісний, він залишив чималий слід на літературній мапі світу і вплинув на розвиток основних письменницьких трендів. Зрештою, Петросян повернулася до унікального магічного реалізму, який ми так любимо у Маркеса та Муракамі, тільки додала йому соціальної гостроти", – поділилася співзасновниця видавництва #книголав Світлана Павелецька.

книголав роман Маріам Петросян «Дім, у якому…»

Сюжет розгортається в особливому центрі для дітей з інвалідністю, в якому вони існують у повній ізоляції від навколишнього світу. Тут немає нічого спільного із реальним життям. Немає імен — тільки прізвиська. Немає соціальних норм — тільки власні закони та ієрархія. Немає віри — тільки легенди. А найбільше легенд ходить про цей Дім. Він тут є окремим персонажем, впливовим та глибоким. Для загублених юних душ, що в ньому проживають, цей Дім вже не просто тимчасовий притулок. Це цілий Всесвіт. 

Процес написання тривав майже 18 років і був таким же магічним, як і враження, що залишаються після її прочитання. Письменниця починала з маленької історії про хлопчика, який потрапив в той Дім. В 1998 році вже готовий рукопис потрапляє до сина її подруги, який передає роман другові, той забуває про нього майже на 10 років.

Поки нарешті не віднаходить забутий текст і не передає його далі — своєрідною естафетою, яка закінчилася лише у 2007 році на порозі одного з видавництв. Так Маріам Петросян, сама на те не сподіваючись, отримала змогу не лише дописати кінцівку, але й розповісти історію унікального Дому світові.

Нагадаємо, нещодавно у видавництві представили ілюстроване дитяче видання "Як усе пов’язано. Атлас Світу" Томаша Туми. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції