Казкові місця Малої Угольки: "архітектура" Юрського періоду та спадщина ЮНЕСКО на Закарпатті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чудеса природи, які розташовуються неподалік від Колочави, залишаються маловідомими.

Село Мала Уголька Закарпатської області розташовується в межах Карпатського біосферного заповідника, за 50 км від Колочави. Попри те, що туристів тут значно менше, ніж у тій самій Колочаві, а відомостей про село практично немає в Інтернеті, – Мала Уголька має чим здивувати.

Насамперед, на околиці села ростуть Букові праліси Карпат, що входять до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед старовинних дерев, що покривають карпатські пагорби, приховано кілька цікавинок, які обов’язково варто побачити. Вони розташовані на відстані близько 5 км від села.

Найперша дивовижа та місце для фото – стрімчак-скеля Кам'яні ворота. Іти до неї варто на північ від адміністративної будівлі біосферного заповідника, через міст та ліворуч. Так ви дістанетесь до скель серед яких і буде  "Карстовий міст" – величезна кам’яна арка. Він, імовірно, утворився тоді, коли Карпати були морським дном, десь в Юрський період. Неподалік ще одна цікавинка – скеля Чур, з якої видно навколишні пагорби та ліси.

Мала Уголька
www.instagram.com/maryana_stan

Наступне варте уваги місце – найбільша печера українських Карпат – "Дружба". Вона розташована приблизно за 100 метрів від Карстового мосту. Печера розвідана лише на 1 км та погано пристосована для відвідування туристами. На маршруті до неї подекуди зустрічаються дороговкази.

Ще один заповідний об’єкт – печера "Молочний камінь", вона значно краще підійде для відвідування, ніж "Дружба". Назву печера отримала від білого вапнякового розчину, що просочується з тріщин та схожий на молоко. Вхід зручний, має ширину 10 м та висоту 2,5 м, завдяки чому печера добре освітлена.

Щоб відвідати всі об’єкти за день, варто взяти гіда, адже до печери "Молочний камінь" немає прямої дороги з Малої Угольки. Шлях до неї лежить через ліс, а без досвідченого провідника чи GPS-навігатора можна заблукати.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції