Кінбурнська коса у Миколаївській області: відпочинок серед дикої природи "українських Мальдівів"

Кінбурнська коса у Миколаївській області: відпочинок серед дикої природи "українських Мальдівів"

Фото: @nikvesti @kinburn.life | Instagram

Тут можна перезавантажитися та надихнутися природою.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон.

Якщо набрид гамір вдома та перебування у чотирьох стінах, варто взяти намет і поїхати перезавантажуватися на Кінбурнську косу - Мальдіви українського штибу.

Фото: instagram.com/nikvesti

Кінбурнська коса: 45 кілометрів недоторканої природи 

Кінбурнська коса - це клаптик віддаленої від цивілізації природи між Дніпро-Бузьким лиманом та Чорним морем, розташований за 134 кілометри від Херсона.

Насправді це місце є не “косою”, а цілим півостровом: сама ж коса є його частиною. Протяжність півострова сягає 45 кілометрів, ширина - від 4 до 12 кілометрів, а площа займає 215,6 км², тож тут дотримуватися соціальної дистанції із іншими відпочивальниками буде не важко.

Фото: instagram.com/vlad.vasylkevych

Клімат на Кінбурнській косі унікальний, повітря насичене йодом, бромом і фітонцидами. У місцевих озерах містяться корисні грязі. Щоб потрапити у найкращі умови на півострові, варто приїхати у період від червня до кінця вересня: у цей час температура за хороших погодних умов прогрівається до 20-22 градусів за Цельсієм.

Поруч із Кінбурнською косою розташований також Національний природний парк “Білобережжя Святослава” та Чорноморський біосферний заповідник. 

Фото: instagram.com/anastasia_lut

Як доїхати до Кінбурнської коси

Тим, хто вирішив дістатися коси не автомобілем, варто одразу налаштуватися на тривалий переїзд. Дістатися Кінбурнської коси можна у два способи - через міста Миколаїв або Херсон.

Як доїхати до Кінбурнської коси через Миколаїв. Для тих, хто живе у інших містах України, варто спочатку дістатися Миколаєва потягом. Наприклад, із Києва сюди прямують п’ять потягів. Один з них - інтерсіті, який у дорозі перебуває найменше часу: 6 годин 46 хвилин.

Ціни на квитки за напрямом "Київ - Миколаїв":

  • місце у плацкартному вагоні - 202 грн;
  • місце у купейному вагоні - 333 грн;
  • місце у вагоні класу "Люкс" - 754 грн;
  • місце для сидіння першого класу - 488 грн.
  • місце для сидіння другого класу - 343 грн.

Далі ж маршруткою чи автобусом потрібно доїхати до Очакова, а звідти - на таксі до військового причалу. Саме звідси вирушає катер, який доправляє туристів до коси. Однак варто зважати на те, що режим роботи може змінюватися через карантин.

Фото: instagram.com/rok_sea

Як доїхати до Кінбурнської коси через Херсон. Зі столиці прямує потяг-інтерсіті "Київ - Херсон", який перебуває у дорозі сім із половиною годин. Так, зі столиці він вирушає о 07:14, а до Херсона прибуває о 14:48.

Вартість квитків на потяг "Київ - Херсон":

  • у сидячому вагоні першого класу - 517 грн;
  • у сидячому вагоні другого класу - 362 грн. 

З Херсона ж до коси можна дістатися автобусом, орендованою машиною або автостопом. 

Фото: instagram.com/sunkissed_ukraine

Де поселитися та чим зайнятися на Кінбурнській косі

Найцікавішим варіантом житла на Кінбурнській косі буде намет, адже лише так можна сповна проникнутися природою та атмосферою цього місця. Варто підготуватися до такого відпочинку заздалегідь, взявши із собою, крім наметів, ще й спальні мішки, одяг, їжу та прісну воду. 

Фото: instagram.com/olga_mazur_tkachuk_
Фото: instagram.com/lilyatolmach/

Якщо ж такий відпочинок не до вподоби, у найближчому населеному пункті Покровка є міні-готелі, бунгало та невеликі дачі, у яких можна оселитися. Одна доба у помешканні коштуватиме від 500 до понад 1000 гривень.

Зайняти себе тут точно є чим. Так, можна побувати на солоних озерах, яких на Кінбурнській косі близько 150. Любителі бьордвотчингу можуть поспостерігати за птахами: тут можна помітити близько 300 видів, деякі з них є рідкісними. Також можна завітати у Чорноморський біосферний заповідник і влаштувати собі прогулянку. 

Фото: instagram.com/kinburn5uglov

Повʼязані теми:

Наступна публікація