Костел святого Миколая: що приховують фасади столітнього київського храму

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розкішні фасади, скромні інтер'єри та грандіозний орган - костел варто відвідати не лише вірянам, а й шанувальникам органної музики та старовини.

Сьогодні, 6 грудня 2017 року, виповнилось 108 років із дня освячення Костелу святого Миколая в Києві. Фасади готичного храму декоровані різними алегоричними символами: тут зображено святих, ангелів та розп’яття, а на центральному портикові височіє архангел Михаїл-змієборець.

Костоел святого Миколая_3
www.flickr.com/Victor Duschenko

Будівництво костелу святого Миколая тривало десять років – від 1899 до 1909 року. При цьому, він був освячений в 1908 році. Під час зведення та оздоблення храму використовували новий для того часу матеріал – бетон, а фундамент укріплювали залізо-бетонними конструкціями. На такий крок інженери пішли вимушено – умови будівництва були досить складні – заважала навколишня забудова. А для того, щоб прикрасити костел усіма скульптурами та рельєфами, які збереглись і тепер, використовували бетон.

Костел святого Миколая_2
www.flickr.com/luckyriot

Інтер’єри та фасади костелу святого Миколая дуже контрастні. Інтер'єри собору можна описати як стримана готика. В гармонії з зовнішнім декором лише вхідна арка, де зображено ангела-благовісника з сурмою. Інші стіни, колони та арки вишукано-скромні. Ще одна окраса інтер’єрів – арка над вівтарем. Вона більше схожа на фантастичний прохід із книг "Володар перстнів" Джона Р.Р. Толкіна. Єдине, що виділяється в інтер’єрах, це кольорові віконні вітражі та герби меценатів над ними.

В Миколаївському костелі є величезний орган. Він складається з 3846 трубок різних розмірів. Так, висота трубок коливається від 13 міліметрів до 6 метрів. Встановлений орган за радянських часів. Костел також використовувався, як Національний будинок органної та камерної музики. Тому послухати орган та відвідати костел можуть не лише віряни.

Костел святого Миколая розташований на вулиці Велика Васильківська 75, між станціями метро "Олімпійська" та "Палац "Україна".

Фотогалерея Костел святого Миколая в Києві (16 фото)

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції