На гачок: куди вирушати порибалити та яку рибу ловити в Україні

На гачок: куди вирушати порибалити та яку рибу ловити в Україні

Риболовля в наших сучасних реаліях — це хороший спосіб відволіктися від повсякденної метушні, забути свої турботи і змінити, хоч ненадовго, локацію.

Риболовля – не просто захоплення. Для багатьох цей вид активного відпочинку є невід'ємною частиною життя. Як стверджують деякі психологи, ловля риби дає можливість реалізовувати інстинкт добувача. До того ж, це цілком безпечний відпочинок в умовах карантину. На відпочинок можна поїхати навіть всією родиною, тому що риболовецькі місця пропонують не тільки риболовлю, а й інші активності, які будуть цікаві і дружинам, і дітям рибалок.

Туризм ТСН.ua зібрав найцікавіші місця в Україні, де можна порибалити і чудово відпочити на вихідні.

Закинути вудку на білих каменях

Неподалік Києва в межах Голосіївського району розташувалися "Білі камені" – центр сімейної риболовлі. Він недаремно має таку назву. Тут допоможуть вибрати водойму в Києві або області, виконають примхи найвимогливіших – як досвідчених, так і рибалок-початківців. Тут полюють на сомів, коропів, осетрів, товстолобів, щук і хижих окунів. Ще ловлять форель, яка славиться своєю примхливістю і складністю лову в природних умовах.

Ловити рибу можна на пристосованих платформах (вимостки), а відпочинок можна провести на сидіннях, зроблених із пнів. "Білі камені" є непоганим варіантом для сімейного відпочинку в Києві. Тут же є альтанки з мангалами для компаній. Працює і кафе  "Плакуча Іва", в приміщенні якого є бар, кухня та великий телевізор.

Для жінок рибалка безкоштовна, а маленькі спінінгісти можуть спробувати свої сили на "дитячій" водоймі.

Риба: щука, короп, товстолоб, сом, окунь, амур, осетр і навіть форель.

Вартість: За один день риболовлі за норми вилову 4 кілограми – 500 грн. Для жінок і дітей до 12 років — риболовля безкоштовна.

Розташування: м. Київ, вул. Промислова, 6

Більше інформації

Ловись, рибко, в Дніпровських плавнях

Дніпро є головною водною артерією України і четвертою за довжиною річкою Європи. Це наше велике багатство. Джерело життя і місце проживання понад 70 видів риб. Тому на багатьох великих і малих річках-притоках Дніпра, які протікають територією України, рибалка може бути вдалою. Локацій для доступної риболовлі з хорошим уловом можна знайти більш ніж достатньо. Зокрема й у центральному регіоні країни. Найбільшою популярністю в Дніпропетровській області користується ловля риби на річці Самарі. Для сімейного відпочинку найкращі умови створив  "Ostrov River Club" у селі Новоселівка.

Для рибалок організована вся необхідна інфраструктура. Також є готель і ресторан. "Ostrov" запрошує і до спеціального туру-риболовлі самарськими плавнями. Тут ви переконаєтеся, що рибна ловля в Україні є.

Риба: карась, лящ, плотва, густера, сом, щука.

Вартість: плата за риболовлю на території комплексу – 100 грн з людини.

Розташування: вулиця Зарічна, 17, село Новоселівка, Дніпропетровська область.

Більше інформації

В тумані Росі

Річка Рось – великий правий рукав Дніпра з безліччю розгалужень. Переважно тече Придніпровською височиною, у межах Вінницької, Київської та Черкаської областей України. Чудовий відпочинок на річці Рось та "кльову" риболовлю обіцяє своїм гостям база відпочинку "Дельта Росі". Тут створені всі умови для заміського сімейного відпочинку з дітьми, відпочинку з друзями, корпоративного і романтичного відпочинку. Пікнік, рибалка, купання в річці, прогулянки лісом, "тихе" полювання, дайвінг, прогулянки на катері, катання на водних лижах.

Крім традиційної риболовлі з берега або з човна, на турбазі також організують цікаве підводне полювання. Спійману рибу ви можете відвезти додому або приготувати з неї справжню рибальську юшку прямо на березі річки, в казані на відкритому вогні.

Риба: видовий рибний склад дуже різноманітний – плотва, головень, краснопірка, густера, гірчак.  

Вартість: проживання в комфортабельних номерах – від 500 грн на добу. Вартість оренди човна з мотором — 1000 грн. Без мотора — 400 грн.

Розташування: Черкаська область, Черкаський район, с. Хрещатик, вул. Прибережна, 40.

Більше інформації

Рибка по-полтавськи

База відпочинку "Перлина" розташовується на березі річки Дніпро, в селі Придніпрянське (колишня назва Радянське), Полтавської області. Вона призначена для тих, хто хоче сховатися від міського шуму та суєти і возз’єднатися з природою. База розташована в оточенні мальовничих хвойних лісів, де переважає комфортний мікроклімат, приємний як для літнього, так і для зимового відпочинку. Крім того, комплекс відпочинку "Перлина" – знатна місцина серед любителів риболовлі. Є човнова станція, прокат човнів, катерів і безліч "рибних" місць. У розпорядженні кожного гостя є сауна з басейном, альтанки з мангалами для пікніка, дитяче містечко, настільний теніс.

Риба: плотва, короп, щука, лящ

Вартість: будиночок на двох – 420 грн на добу. Денне перебування – 150 грн, човен можна орендувати за 100 грн на день.

Розташування: вулиця Зелена, 1, село Придніпрянське, Кобеляцький район, Полтавська область.

Більше інформації.

Рибне Ельдорадо

Жителі довколишніх сіл Кіровоградської області вважають Куцеволівку найкращим рибальським місцем, а професійні рибалки прозвали ці місця "рибним Ельдорадо". На території села зафіксовані різкі перепади глибин на Дніпрі, тому мало який рибалка поїде звідси без трофеїв. Зупинитися й закинути вудочку можна на базі відпочинку "Успіх". Це рибальська база на Дніпрі, яка розташована в затоці між двох довколишніх сіл Куцеволівка і Деріївка на березі річки Дніпро. Мальовничі заплави, поля латаття з безліччю проток, руслові ями дають притулок практично всім видам річкової риби. Тут є комфортні номери, прокат снастей, човнів, на території діє пташиний двір із павичами та фазанами, ресторан української та грузинської кухні, лазня з басейном, екоферма і дитячий майданчик.

Риба: сом, щука, жерех, лящ, окунь, карась, судак, короп, плітка.

Вартість: прокат човна без мотора – 200 грн на день. "Успіх" також пропонує ловлю коропа на платній водоймі (літня і зимова риболовля) – 250 грн за 5 кілограмів риби.

Розташування: вулиця Дніпрова, 5 а, село Куцеволівка, Онуфріївський район, Кіровоградська область.

Більше інформації.

Трофеї Шацьких озер

Група Шацьких озер включає декілька десятків великих, середніх та малих водойм із прісною водою. Вони розташовуються на території Шацького національного природного парку, тому вилов риби тут контролюється. Вудити рибу дозволяється не на всіх озерах, лише на найбільших – Світязь, Люцимер, Велике Чорне, Острів’янське, Пулемецька, Луки-Перемут та ін. Втім, це повністю компенсується тим фактом, що всі озера дуже зарибнені, рибалити можна цілодобово, практично на будь-яку снасть та приманку й жодного разу не повернутися з порожніми руками. Високою популярністю серед рибалок користується готель Casa de Greta, адже лише 450 метрів відділяють готель від озера Світязь – найглибшого в Україні й найбільшого серед Шацьких озер

Власники створили для рибалок належні умови: гості готелю можуть замовити човен, за потреби їм покажуть найбільш рибні місця, розкажуть про всі обмеження й перестороги.

Риболовля на Світязі здатна здивувати навіть найдосвідченішого рибалку. Рибалити тут можна не лише у теплу пору року, а й взимку. Завдяки стабільно холодній волинській зимі Світязь швидко вкривається товстим шаром льоду, що майже не тане, тому ловити рибу на льоду тут безпечно (за дотримання звичних правил безпеки). Вудити рибу можна і з берега, і з човна. Рибалити з берега можна цілодобово з використанням майже будь-яких вудок. З човна – теж цілодобово, але на відстані не більш ніж 500 метрів від берега.

Риби тут настільки багато, що навіть недосвідчені рибалки, що вперше взяли вудку до рук, повертаються додому з чималим уловом. В апартаментах Casa de Greta можна не лише заморозити свою здобич, а й приготувати її – на власній кухні в номері, чи на мангалі – з димком.

Риба: окунь, карась, плотва, щука, в’юн, йорж, лящ, короп, судак, амурський сазан, форелеокунь, канадський сом.

Вартість: апартаменти від 2 тисяч грн за добу

Розташування: вул. Набережна, 54a, Світязь, Волинська область

Більше інформації.

Кльове місце

У Вінницькій області всією родиною можна вирушити на база відпочинку "Кльове місце". Це заміський готельний комплекс із широким асортиментом послуг, який всього за десять км від Вінниці на Тиврівському шосе. Тут пропонують незабутню риболовлю, волейбол, катамарани, човни, більярд, дитячі розваги, шашлик, альтанки (бесідки) на воді, оригінальну "тарзанку" та домашню кухню. Для любителів порибалити є всі умови. Зручні місця для рибалок і великий асортимент аквакультур задовольнить кожного

Риба: короп, карась, окунь, щука, сом, білий амур, товстолоб, плотва та інші. Розміри деяких сягають 15 кілограм.

Вартість: ціна риболовлі — 150 грн з особи. У вартість квитка входить до 4 кг улову.

Розташування: Тиврівське шосе, Вінниця, Вінницька область

Більше інформації.

Райські місця в дельті Дніпра

Природа південних регіонів, особливо розливи нижнього Дніпра, це улюблені місця азартних рибалок. Дельта Дніпра в пониззі річки багата на рибні місця, це знають і місцеві досвідчені рибалки. Тут вистачає заплав, де чудово клює. Загальна площа дельти Дніпра займає 350 квадратних кілометрів. Вся дельта порізана численними протоками і рукавами, які впадають в озера і лимани, утворюючи понад 50 островів — плавні. Барвисті острова завжди вкриті яскравою зеленню і квітами. Тут Дніпро впадає в Дніпровсько-Бузький лиман, що з'єднується з Чорним морем протокою завширшки 3 кілометри, між Очаківським мисом і Кінбурнською косою. Тутешній лиман — рибний заповідник. Справжніх поціновувачів риболовлі вразить багатий водний світ, який нараховує близько вісімдесяти видів річкових мешканців. Чималий улов і влітку, і взимку обіцяє своїм гостям рибальський екоклуб "Savage". Це сучасний комплекс, розташований у пониззі річки Дніпро серед красивого й дивовижного куточка природи. Тут є комфортні номери, річкові прогулянки на катері, страви домашньої кухні приготовані на дров'яної печі, затишні альтанки з барбекю і прекрасний сад.

Риба: щука, судак, окунь, карась, сом, короп та інші види риб.

Вартість: проживання в готелі бази – від 1700 грн.

Розташування: вул. Набережна 21А, с. Кізомис, Херсонська обл.

Більше інформації

На березі Дунаю

Дунай – екологічне серце Євросоюзу, друга за довжиною європейська річка – 2860 кілометрів. На території південної України протікає частина дельти Дунаю. Заповідні місця, де мешкає близько 100 видів риб. Головні трофеї, за якими тут полюють рибалки, сом, жерех, судак і сазан. Добре ловляться: карась, окунь, щука, краснопірка, плотва, підлящик, густера й інша риба. У містечку Вилкове, яке прозвали "українською Венецією", багато рибальських баз, що пропонують виїзд на риболовлю в дельті Дунаю. Якщо ви новачок, скористатися сервісом буде доцільно. Тим більше що рибалка на островах буде більш продуктивною. Рибальська база "Тортуга" – популярний у рибальських колах притулок. Вам організують снасті, наживку, можна ловити з заздалегідь підготовлених місць на березі або з човна. Також на самій базі можна попрактикуватися в лові сома на "квок".

Окрім самої рибалки, на базі можна відпочити у комфортних будиночках, вирушити на водні прогулянки, відвідати Дунайський біосферний заповідник.

Риба: сом, сазан, судак, карась, жерех, щука, окунь, осетер, білуга, севрюга

Вартість: котедж на двох – 1500 грн за добу, виїзд на 5-годинну риболовлю в дельті Дунаю з єгером – від 1200 грн.

Розташування: Білгородський канал, 170, Вилкове, Кілійський район, Одеська область.

Більше інформації.

За фореллю в карпатські гори

Форелеві ставки – одна з родзинок Колочави на Закарпатті. Довкола села мальовничий ландшафт, адже розташоване воно на території Національного природного парку "Синевир". Поряд протікає річка Колочавка, за кілька сотень метрів лежить один із гірських хребтів. Сюди приїжджають, щоб помилуватися красою підводного царства, послухати цікаві розповіді, скуштувати смачнючої рибки. Форелеві ставки в Колочаві з’явилися кілька років тому, але штучне розведення риби в Карпатах є промислом традиційним і має столітню історію. На форелевих ставках можна: насолодитися азартом риболовлі (вудку везти з собою не обов’язково – тут вам її дадуть); дізнатись багато нового про розведення форелі; погодувати рибу власноруч; скуштувати щойно виловлену форель, яку запечуть на мангалі за секретним рецептом. Під час екскурсії територією рибогосподарства, яку влаштовують за бажанням відвідувачів, можна простежити шлях вирощування риби від малька до дорослої особини. Окрім відвідин форелевих ставків, у селі Колочава і довкола нього багато найрізноманітніших можливостей відпочити.  Тут можна відвідати один або кілька тутешніх музеїв (у Колочаві їх десять) Заночувати і продовжити досліджувати довколишні місця наступного дня (на самій форелевій фермі для ночівлі обладнані спальні номери в дерев'яному будинку зі зрубу, є всі зручності). Освоїти ази догляду за вівцями у "Школі вівчарства", розташованій на горі Стримба. Там можна подоїти овець, зварити вурду, зробити сир, бринзу та інші молочні страви. Любителі трекінгу можуть обрати один із кількох пішохідних маршрутів, які проходять через Колочаву, і прогулятися ним.

Вартість риболовлі разом із приготуванням: 45 гривень за 100 грамів виловленої форелі

Розташування: Форелеве господарство, Закарпатська область, Міжгірський район, село Колочава

Більше інформації

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація