На Кіпрі археологи знайшли загублене святилище Аполлона
Точне місцерозташування святилища було втрачено після перших розкопок і залишалося загадкою понад сто років.

Археологи виявили на Кіпрі сліди стародавнього міста Франгісса і святилище Аполлона з цікавою історією.
Про це повідомляє Cyprus Mail.
Статуї та інші предмети звідти зберігаються в колекціях кількох музеїв світу, зокрема в Лондоні і Торонто. Водночас точне місцерозташування святилища було втрачено після перших розкопок і залишалося загадкою понад сто років.
Вперше святилище Аполлона на Кіпрі, побудоване в VII столітті до нашої ери неподалік стародавнього міста-держави Тамасос, було виявлено 1885 року німецьким археологом Максом Онефальш-Ріхтером. Більшість знахідок було відправлено в закордонні музеї. На Кіпрі, в музеї в Нікосії, зберігається знаменитий Колос Тамасоській.
Археолог Макс Онефальш-Ріхтер сам хотів опублікувати результати дослідження, тому не бажав розкривати інформацію про місцерозташування об'єкта до публікації своєї книжки. Однак через постійні фінансові проблеми йому довелося зупинити дослідні роботи, а книга так і не була опублікована.
Розкопки були законсервовані, тобто засипані землею. Збереглися відомості, що землевласник мав намір продовжити сільськогосподарські роботи на цій ділянці. Після смерті археолога 1917 року зберігся лише неповний рукопис. Точне місцерозташування святилища було втрачено.
Лише через 135 років після перших розкопок групі археологів під керівництвом Маттіаса Реккі з Франкфуртського університету вдалося заново виявити легендарне святилище. Воно було "поховано" під шаром землі в результаті зсуву або іншого стихійного лиха, що обрушилося раптово. Про це свідчить той факт, що статуї були виконані з глини і мармуру. Останній не зустрічається на Кіпрі і, очевидно, був привезений з іншого місця.
Нагадуємо, що Кіпр скасує заборону на в’їзд для українців.