На всюдиході до острову затонулих кораблів: у Чорнобильській зоні з'явилася нова розвага для туристів

Дата публікації
Перегляди
6844
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На всюдиході до острову затонулих кораблів: у Чорнобильській зоні з'явилася нова розвага для туристів

Фото: ТСН

Маршрут проходить по колишній промисловій зоні і не зачіпає радіоактивний заповідник.

Чорнобильська зона відчуження через світову пандемію коронавірусу переживає туристичну кризу. Кількість відвідувачів зменшилася в десятки разів і туроператори вимушені придумувати нові способи, як незвичайно розважити туристів.

Там з'явилася нова розвага для туристів. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тепер можна поїхати на всюдиході до іржавих барж і покинутих суден, які 34 роки тому брали участь у ліквідації техногенної катастрофи.

Тестувати такі поїздки почали ще близько року тому. Затвердили маршрут, який проходить по колишній промисловій зоні, яка вже добряче заросла, і не зачіпає радіоактивний заповідник. А, отже, це має бути безпечно і для туристів, і для самої зони.

Перші 10 кілометрів це мандрівка по асфальту. А потім поїздка по лісу та воді.

Пілот всюдихода Олег Стрекоз вже місяць тренується їздити по зоні відчуження, але щоразу не припиняє дивуватися знахідкам.

"Ми знаходили повністю цілі машини, практично цілі машини. Вони стояли біля зруйнованої будівлі, де гілки стирчать", - каже він.

Чорнобильська зона в умовах пандемії: що пропонують туристам туроператори

Чорнобильська зона в умовах пандемії: що пропонують туристам туроператори

Одне з місць, куди раніше легально ніяк не можна було потрапити, - острів. Там іржаві баржі, завалені на боки старі катери.

"Сюди після аварії звозили як у відстійник всі ці баржі, які брали участі у ліквідації наслідків аварії. Деякі з них возили пісок, деякі радіоактивні матеріали вивозили", - розповів туроператор Ярослав Ємельяненко.

За його словами, така поїздка коштуватиме менше тисячі гривень з людини. Розробляли тур, бо думали,що туристів буде надміру. Їх треба було розвезти по різним місцях. Але через пандемію доводиться думати, як зробити так, щоб хоч хтось приїжджав.

"Ми за весь місяць возимо стільки людей, як за 1 день минулого сезонного року. Це дуже мало, дуже йде в мінус", - зазначає туроператор.

Ця екскурсія на острів затонулих кораблів триває близько пів години.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Таємниці Чорнобиля
Дата публікації
Перегляди
6844
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація