Відпочинок на Білосарайській косі: що подивитися і скільки коштує відпустка на морі

Відпочинок на Білосарайській косі: що подивитися і скільки коштує відпустка на морі

Фото: УНІАН

На закордонні поїздки через COVID-19 цього літа розраховувати не варто.

З наближенням літа українці зазвичай починають планувати свої відпустки, зазвичай надаючи перевагу відпочинку на морі у Єгипті або Туреччині. Але цього року пандемія коронавірус додала свої корективи у ці плани, і наразі у багатьох постає важливе питання: куди можна поїхати на море влітку в Україні? Чудовим рішенням буде Азовське море, де дуже добре відпочивати з дітьми, оскільки це найбільш мілке море в Європі, а значить швидко прогрівається, а також там чудові піщані пляжі. До того ж завдяки високому вмісту мікроелементів у воді, а також степовому повітрю, відпочинок на Азовському морі сприятливо позначається на здоров’я тих, хто страждає на легеневі захворювання.

ТСН.ua пропонує познайомитися з Білосарайською косою та зібрав усю інформацію про це місце відпочинку.

Де розташована та як дістатися

Білосарайська коса – курортне село в Україні, в Мангушському районі на півдні Донецької області. Село розташоване за 25 км на захід від Маріуполя і є намивною територію протяжністю 14 км. Дістатися туди зручніше за все з Маріуполя на автобусі маршрутці або власному автомобілі, дорога може зайняти від 30 до 60 хвилин. До Маріуполя можна доїхати потягом. Влітку також із різних міст Донецької області до Білосарайської коси ходять сезонні маршрутки.

Фото: dnpr.com.ua

Проживання та харчування: ціни на сезон літо-осінь 2020

Найбільш поширеними пропозиціями розміщення та проживання на Білосарайській косі є переважно приватні гостьові будинки та міні-готелі. Також є пансіонати, вілли, котеджі та декілька баз відпочинку. Усе житло зосереджено на двох основних вулицях вздовж лінії моря. Бюджетний відпочинок зазвичай тут пропонують у приватному секторі з вбиральнею на вулиці та без харчування. Таке житло влітку коштуватиме від 200 грн за добу на двох. Варіанти зі зручностями у кімнаті/номері без харчування обійдуться для двох у 400-800 грн за добу: ціна також залежить від близькості до моря. І найдорожчим буде жити на віллі з власним пляжем – за добу без харчування від 1000-1200 грн.

Харчування буде коштувати в районі 150 грн за обід на людину та комплексне харчування на добу від 250-350 грн з людини.

Пляжі та інфраструктура

Пляжі Білосарайської коси черепашково-піщані і простягаються вздовж моря на кілька кілометрів. У деяких місцях пляжі досить широкі (все залежить від забудови). Вхід у море пологий, що робить їх зручними та безпечними для маленьких дітей. Вхід на пляжі безкоштовний, але деякі вілли та бази відпочинку мають свої відгороджені пляжні зони. Що до інфраструктури на пляжах, то розвинена вона тут не на 100%: на пляжах відсутні кабінки для переодягання, немає також туалетів та душових кабін. Однак за окрему оплату вам можуть запропонувати шезлонги та парасолі від сонця.

Фото: Вікіпедія

Якщо говорити про інфраструктуру курортного села загалом, то тут є кафе, магазини, декілька аптек, медичний та фельдшерський пункти, поштове відділення та ринок. Залізничного та автовокзалу у селі немає, а рейсові автобуси та маршрутки зупиняються у центрі біля ринку.

Головні переваги курорту та розваги

Білосарайська коса по-своєму унікальна, оскільки вона віддалена від об'єктів цивілізації, має сприятливі кліматичні умови, мілке море, просторі піщані пляжі з пологими берегами та унікальну флору та фауну. На території коси розташовується орнітологічний заповідник та ландшафтний заказник загальною площею 616 гектарів, який входить до національного природного парку "Меотида". Тут налічується близько 158 різновидів птахів, у тому числі 25 з яких занесено до Червоної книги України: мартини, крижні, кулики, гуси, лебеді. У флорі заказника зареєстровано понад 200 видів рослин, зокрема червонокнижні холодок коротколистий та тюльпан змієлистий.

Деякі приватні готелі та бази відпочинку пропонують відпочивальникам фотосафарі орнітологічним заповідником. Розваги на Білосарайській косі також доповнить екскурсія до термального радонового джерела. У місцевих мешканців та приїжджих популярна рибалка, оскільки прибережні води багаті на рибу.

Фото: УНІАН

Що ж до активних розваг, то на Білосарайській косі влітку працює лунапарк з оглядовим колесом та різноманітними, переважно дитячими атракціонами (надувні гірки, батути) та спортивні майданчики, де можна грати у пляжний волейбол та футбол. Більш дорослим відпочивальникам пропонують покататися на квадроциклах, гідроциклах, катамаранах, бананах або політати на дельтаплані. Від 2010 року на косі працює вейкпарк, де можна зайнятися віндсерфінгом або кайтсерфінгом.

Є на Білосарайській косі і один з найстаріших в Україні 23-метровий досі активний маяк - восьмигранна білокам'яна вежа, що стоїть над морським урвищем майже в центрі селища. Маяк був збудований у 1935 році. Досі на його території живе три сім'ї доглядачів, які щовечора запалюють ліхтар маяка і тим самим дарують кораблям надію на швидке повернення додому. На території маяка знаходиться чудовий плодовий сад. Центр села перед будинком культури прикрашає пам'ятник триметровому осетрові, зроблений з армованого бетону, оббитого мідним листом вагою в 500 кілограмів.

Фото: Guru.ua

Відпустка на батьківщині: як готуються до сезону найпопулярніші курорти України

Відпустка на батьківщині: як готуються до сезону найпопулярніші курорти України

Повʼязані теми:

Наступна публікація