Найбільший в світі айсберг може знищити колонії пінгвінів і тюленів

Дата публікації
Перегляди
792
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Найбільший в світі айсберг може знищити колонії пінгвінів і тюленів

Фото: Associated Press

Крижана брила площею 4200 квадратних кілометра наближається до Південної Джорджії.

Найбільший в світі айсберг, відомий як A-68а, наближається до острова Південна Джорджія в південній Атлантиці і загрожує його екосистемі.

Про це повідомляє BBC.

За прогнозами вчених, крижаний гігант може зупинитися біля узбережжя острова і створити загрозу для місцевих пінгвінів і тюленів. Він заблокує їхні звичні шляхи для пошуку їжі, що завадить їм правильно годувати своїх дитинчат, які можуть загинути голодною смертю.

Айсберг також розчавить морських істот, що живуть на дні, що ще більше порушить екосистему. За словами професора Герайнт Тарлінга з Британської антарктичної служби, вона зможе згодом відновитися, але є побоювання, що айсберг застрягне біля берегів острова на десять років. "І це буде мати велике значення не тільки для екосистеми Південної Джорджії, але і для її економіки", - додав він.

Фото: Associated Press / Фото: Associated Press

A-68а зараз розташований за декілька сотень кілометрів на північний захід від Британських заморських територій, до складу яких входить Південна Джорджія. Він відколовся від шельфового льодовика Ларсена в липні 2017 року і тоді мав площу 5800 квадратних кілометрів. Відтоді він трохи зменшився - до 4200 квадратних кілометрів, але його площа порівнянна з розмірами англійського графства Сомерсет. Його відносна тонкість (підводна частина становить 200 метрів або менше) означає, що айсберг може підійти просто до узбережжя острова перед тим, як сісти на мілину.

Хоча супутникові знімки показують, що A-68а перебуває на прямому шляху до Південної Джорджії, айсберг ще може змінити курс. Спеціаліст з дистанційного зондування і картографії Пітер Фретвелл вважає, що А68а зробить петлю навколо південного краю острова і поверне на північний захід. Його колега Ендрю Флемінг додав, що якщо він обійде острів і попрямує на північ, то потрапить у теплі води і почне розпадатися.

Нагадуємо, що у Великій Британії побудували перший в світі парк для їжаків.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Як змінюється клімат
Дата публікації
Перегляди
792
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація