Неприступний замок на "Чорному шляху", або чому варто відвідати Старокостянтинів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До замку князів Острозьких варто їхати, щоб розглянути незвичайну середньовічну архітектуру, відвідати місцевий ринок та подивитись на рицарські поєдинки.

За 47 кілометрів від Хмельницького розташовується місто Старокостянтинів. Найбільша його окраса – замок князів Острозьких, біля якого щорічно влаштовують ретроспективні середньовічні поєдинки. Тут також є Домініканський собор з вежею XVI століття, а біля старовинних споруд зливається дві річки – Случ й Ікопоть. Тому в місті можна і на екскурсію сходити, і панорамами затишної природи помилуватись, і ще й порибалити.

Перші згадки про поселення на місці Старокостянтинова датуються 1505 роком. Однак розбудував та укріпив місто вже в другій половині XVI століття князь Костянтин Острозький. Саме за його володарювання закладено низку соборів, Старокостянтинівський замок та надійно укріплене місто.

Існують відомості, що через Старокостянтинів пролягав  "Чорний шлях". Тобто одна з доріг, якою татарська орда гнала невільників до Кримського півострова. А замок князів Острозьких був такий міцний, що татари жодного разу так і не змогли його захопити.

Нині на території твердині відкрита для огляду церква із унікальними фресками XVI століття. Поряд, у святкові дні, працює ярмарок, де місцеві майстри виставляють свої роботи. В основному це вироби із дерева та кераміка. Також тут проводять фестивалі та рицарські поєдинки. Фестиваль з відтворенням середньовічних боїв "Старкон" відбувається в кінці серпня та триває кілька днів. Під час нього виступають музичні гурти і проходять розважальні змагання.

Старокостянтинів
www.instagram.com/starkon_insta

А в одній із реставрованих частин будівлі є незвичайна майстерня гончара Миколи Величка. В минулому вчитель фізкультури та журналіст, а зараз гончар - Микола створює неймовірно стильний посуд та має особливий стиль, хоча сам цього не визнає. Аби повністю виготовити одну тарілку, майстрові потрібно кілька місяців. Однак його незвичайна кераміка варта таких старань, вважає майстер.

Подробиці про місто Старокостянтинів та про гончара-самоука дивіться в сюжеті рубрики "Мій путівник" програми "Сніданок з 1+1".

ВідеоМій путівник. Хмельниччина - замок князів Острозьких та місцеве гончарство

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Туризм на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції